Pobeda za „priključak“

Iako su u dva navrata Kragujevčani imali prednost od tri gola, u osmom minutu (5:2) i u 11. minutu (7:4), može da se kaže da se u ovom susretu igralo gol za gol. Ravnopravna igra trajala je sve do 40. minuta, kada su rukometaši Radničkog dali gas i osam minuta kasnije golovima Aleksandra Bosića, Dejana Pralice i Đorđa Spasića, uz odličan vetar u leđa koji im je odbranama davao golman i kapiten,Dušan Petrović, “prelomili” meč i stigli do nedostižnih pet golova razlike, koja bi bila i veća da na golu Subotičana nije stajao sjajni Darko Cvetković. Potom je domaći tim više želeo da sačuva, nego da uveća vođstvo, što se i dogodilo.

Dušan Petrović (Foto: S. Radovanović)

Rukometaši Radničkog, posle trinaestog kola Superlige, sa 17 bodova, koliko ima i trećeplasiarna šabačka Metaloiplastika, zauzimaju četvrti mesto. Po bod više imaju prvoplasirana Crvena zvezda i drugoplasiranu Železničar iz Niša.

RADNIČKI – SPARTAK VOJPUT 20:18 (11:10)

KRAGUJEVAC – Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 200. Sudije: Cvetković i Nikolić (obojica iz Leskovca). Sedmerci: Radnički 2(2), Spartak Vojput 3(1). Isključenja: Radnički 6, Spartak Vojput 4 minuta:

RADNIČKI: Ristić, Milošević, Žegarac, Spasić 4, Pralica 5(2), Janićijević, Gugleta 2, Stevanović, Petrović 12 odbrana, 2 sedmerca, Milinčić 1, Mošić, Jaćimović 2, Tomić, Šmigić 2, Bosić 4, Rajičević.

SPARTAK: Vukoslavović, Kosović, Pavlović 1(1), Janjić, Knežević 2, Kovačević 3, Todorović, Matić, Jovanović 4, Cvetković 4 18 odbrana, Distol 1, Patočkaj 1, Jelić 3, Čupić 3, Đukanović.

IGRAČ UTAKMICE: Dušan Petrović (Radnički).