20.09.2008 Ljubomir Vojić

MOL Kraljevo: Goč - Vrnjci 1:0

Derbi kola je obeležila korektna igra obe ekipe, koje se prvi put u dugoj istoriji sastaju u jednoj prvenstvenoj utakmici. U petom minutu povredio se iskusni napadač domaće ekipe Karavesović, umesto koga je ušao mladi Tošić koji odmah po ulasku nije iskoristio kolosalnu šansu. Gostujući napadač Vasić je pravio pravi dar mar u domaćoj odbrani, ali nije uspeo da matira odličnog golmana  Milosavljevića.
Goč je imao apsolutnu nadmoć, ali što zbog nespretnosti svojih napadača, a što zbog odličnih intervencija golmana Mirkovića rezultat je bio 0:0, sve do 88. minuta. Tek u 88. minutu preko iskusnog Gočanina, koji je sa peterca glavom zatresao mrežu, domaći fudbaleri su došli do tri boda.
Posle VI. kola Goč je usamljen na vrhu sa 18 bodova i gol razlikom +20.

Vrnjačka Banja-SRC RAJ- Gledalaca: 300. Sudija:Zornić V. (Kraljevo). Strelac:  Gočanin 88 minut Žuti kartoni: Tošić, Udovičić (Goč), Pribaković D, Pribaković P (Vrnjci); Igrač utakmice: Boban Gočanin  (GOČ)

Goč: Milosavljević, Ilić, Stojković, Udovičić, Gočanin, Stančić, Radenković, Perišić, Miodragović  (Tomić) , Mijajlović, Karavesović (Tošić),
Vrnjci: Mirković, Veljković  (Drobnjak), Pribaković P., Pribaković D. (Crnoglavac), Kokotović, Bulatović, Dabić, Jovanović, Vasić, Bajić , Đorđević

Napredak (G) 3 : 2 Mladost (V)
Goč 1 : 0 Vrnjci
Ribnica (J) 1 : 1 Šumadija (Š)
Gruža 0 : 3 Borac (A)
Partizan 1 : 3 Polet (R)
Grdica 3 : 0 Lazac