Velika pobeda u Srbobranu, Akademik - Dunav 53:75

U zaostaloj utakmici 8.kola Prve muške regionalne lige, košarkaši Dunava savladali su Akademik u Srbobranu rezultatom 53:75 (13:24, 21:09, 15:27, 04:15). Ovo je sedma pobeda Dunava u sezoni, koji trenutno deli prvo mesto na tabeli sa još tri tima, Vrbasom, Sremom i Starom Pazovom.

Bila je ovo specifična utakmica zahvaljujući vrlo čudnom sudijskom kriterijumu na obe strane terena. Nakon odigranog prvog poluvremena, igrači i jedne i druge ekipe, treneri ali i publika, bili su zbunjeni sudijskim odlukama. Prevelikim brojem dosuđenih, stekao se utisak nepostojećih, faulova sa obe strane, sudije su na ovoj utakmici u potpunosti pokvarile duel dve odlične ekipe. Vrlo često su prekidali igru i nisu dozvolili da se igra košarka. Snimak utakmice biće odličan primer nadležnima u Košarkašom savezu da daju svoje stručno mišljenje o ovom "novom" kriterijumu suđenja. U prvom poluvremenu viđena je egal borba. Dunav je bolje otvorio utakmicu ali su domaći u drugoj četvrtini vrlo brzo stigli prednost i na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina. U drugom poluvremenu, košarkaši Dunava, pre svega odličnom odbranom i strpljivom igrom u napadu, ponovo dolaze do prednosti i do kraja utakmice je povećavaju za konačnih 53:75. Statistiku možete pogledati na sajtu kluba. Čestitke zaslužuju obe ekipe na korektnoj i fer plej utakmici.
U narednom kolu, Dunav na svom parketu dočekuje ekipu Rume a utakmica se igra u NEDELJU u 15h u Belegišu.