Rukometaši Proletera pretrpeli prvi poraz

Posle 7. kola Prve lige – grupa Sever rukometaši Proletera su prepustili lidersku poziciju na tabeli ekipi Dinama iz Pančeva. Proleter je poražen u Kristalnoj dvorani od Dinama rezultatom 20:25 (11:10).

Zrenjaninka Zorica Mašić je sudila u derbiju kola

“Crveno – beli” su dobro počeli, poveli sa 8:3, ali su gosti uspeli da odu na odmor sa samo golom zaostatka (11:10 za Proleter). U nastavku, sasvim druga slika. Domaći igrači srljaju u napadu, slabo igraju u odbrani, a na golu Pančeva odlično brani Stojilković, inače nekadašnji čuvar mreže Zrenjaninaca. Kada su Pančevci poveli u 55. minutu sa 23:18, bilo je jasno ko će slaviti u derbiju kola.

- Igrali smo dobro prvih 20 minuta, a onda je došlo do neobjašnjivog pada u našoj igri. Čestitam gostima na zasluženoj pobedi – rekao je bek Proletera, Srđan Veljković.

Dinamo je preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa 13 bodova i jedini je tim bez poraza (6 pobeda, 1 nerešen susret) u Prvoji ligi – Sever. Proleter je drugi sa 12 bodova (6 pobeda, 1 poraz). Zrenjaninci 10. novembra gostuju u Titelu.

rsz zorica masic

PROLETER: Živkov, Trninić 1, Bjelica 6, Grujić, Čagalj, Ilić, Aćimović 1, Đurišić, Gaćinović, F. Jokić, Veljković 2, Stojanović 1, Stanko Dimitrić 5, Ilić, Davidović 4, Slobodan Dimitrić.

DINAMO: Kovačević 1, Binjevčević, Radanović 7, Marko Petrović, Ilić, Miloš Petrović, Sretenović 2, Breti, Radanović 4, Stojilković, Radosavljević 5, Savić 1, Ervaćanin 2, Mirjanić, Opačić 1, Mirčevski 2.

Sedmerci: Proleter 1 – 1, Dinamo 4 – 3.  Isključenja: Proleter 8, Dinamo 6. minuta. Sudije: Zorica Mašić (Zrenjanin), Branka Marić (Pančevo).