PFL Sombor: Sigurna pobeda čonopljanaca nad nemoćnim stanišićanima Sloga - Stanišić 4:0

Fudbaleri čonopljanske Sloge ostvarili su drugu pobedu u jesenjem delu prvenstva i sa nova tri boda napravili mali skok na tabeli Područne lige. U utakmici sa ekipom Stanišića, u kojoj su gosti pokazali svoju nemoć, a nepromišljenim potezom veterana Grujića, ovu su utakmicu odigrali sa desetoricom , jer je pomenuti isključen u 5 minuti susreta. Suočeni sa čestim nedostatkom igrača, i na ovoj utakmici je na klupi jedina rezerva bio drugi veteran ,Dragićević, isključenje Grujića išlo je na ruku fudbalerima Sloge, jer su brojčanu premoć iskoristili , i sa četiri gola ispratili goste u Stanišić. Sam početak utakmice pripao je domaćim fudbalerima, i već u prvoj minuti su preko opasnog Rajčanjija pripretili, a njegov udarac ka golu pogodio je stativu. U četvrtom minutu, igrač gostiju Grujić je zaradio žuti karton zbog nedozvoljenog starta, a kako se nije pomirio sa odlukom sudija, usledilo je najpre svađanje sa pomoćnikom Miloševićem, da bi potom isti igrač pljunuo Grizerovog saradnika i zaradio crveni karton, posle čega je pljunuo i glavnog arbitra. Usledila je gužva i izgledalo je da će se utakmica prekinuti,ali je trener gostiju sprečio bruku i smirio svoje igrače, a meč je nastavljen i sve je bilo u najboljem redu.Hendikepirani sastav stanišićana, u nastavku utakmice je igrao podređenu ulogu, a brojčano jači domaćini su stvarali prilike za gol. U 22 minutu su došli u vođstvo preko Sekulića, koji je primio jednu dubinsku loptu i u trku je ušao u šesnaesterac gostiju , sačekao da mu Rajić pođe u susret i pored njega sproveo loptu u merežu za 1:0. Drugi deo utakmice, bio je uznaku ubedljivijeg domaćeg tima, a prvu priliku je imao Filip Cvijetić u 56. minuti ,ali je njegov dobar šut završio poder desne stative Rajićevog gola. Četiri minuta kasnije, Rajčanji postiže gol i dovodi svoj  tim u vođstvo od 2:0. Iz jedne akcije koja je duže trajala u samom šesnaestercu, Rebić povisuje na 3:0, i samim tim ruši i ono malo nade gostima da se sa ovoga gostovanja mogu vratiti minmalnim porazom. Na sedam minuta pre kraja pada i konačan rezultat ove utakmice, a gol postiže bek Bjelobrk, koji se našao sam na desnoj strani, primio loptu i poneo je nekoliko metara, zatim opalio i ciljao desni ugao Rajićevog gola. Nekoliko minuta pre toga povređeni Rebić je napustio utakmicu, a nije bilo igrača koji bi umesto njega ušao u igru, a tri minuta pre kraja, centarfor domaćih ;Jezdić nepotrebno zarađuje drugi žuti karton i automatski crveni,  i Sloga utakmicu privodi kraju sa devet igrača.Ovaj ,najnoviji, deveti poraz Stanišića je verovatno upalio znak za uzbunu, i ne dogode li se neki pomaci u organizaciji , bivš član Vojvođanskog Zapada bi lako mogao da prezimi sa fenjerom u LIgi Područja, što bi svakako bila šteta za renome kluba i selo u kojem ima na stotine talenata u igri sa buba-marom.

PFL Sombor SLOGA-STANIŠIĆ 4:0 (1:0 )

Čonoplja, 26. oktobar 2013. godine. Igralište Sloge . Gledalac 80. Sudija Grizer (Crvenka)Pomoćnici Radanović (Kula)   Milošević (Crvenka) Delegat Tanasić (Sombor) Strelci : Sekulić u 22, Rajčanji u 60, Rebić u 66. i Bjelobrk u 83. za Slogu. Žuti kartoni Vejim i Kovač (Sloga) Kuridža-Jagodić(Stanišić) Crveni kartoni Grujić (stanišić ) u 5 i Jezdić(Sloga) u 83.

Sloga: Smoljanović, Bjelobrak, Lovrić, Vein (Cvetićanin), Cvijetić, Sekulić, Rebić, Batalo, Jezdić, Kovač i Rajčanji.
Stanišić : Rajić, Nikolić, Rajković, Nikić, Drača, Kuridža-Jasgodić, Grujić, Vračarić, Vukadinović (Dragičević), Macura i Milić.

Na snimcima: Ekipa Sloge iz Čonoplje. Golovi Sekulića u 22, Rajčanjija u 60,Rebića u 66 i Bjelobrka u 83. minutu