Derbi Okružne lige Zaječar: Pobeda Trebiča

Trebič je u derbiju kola pobedio ekipu Bučja sa 1:0, u utakmici igranoj u nedelju 20. oktobra, na stadionu Bata Nole, na Padini, sa početkom od 15:00 h.  Trebič je odigrao još jednu dobru utakmicu i to protiv veoma jake ekipe Bučja. Utakmica je odigrana po lepom vremenu i pred punim tribinama stadiona Bata Nole i opravdala je epitet derbija kola. Trebič je odučno ušao u utakmicu, stvarao šanse i pokazao da je kvalitetniji tim, u ovom trenutku, od ekipe FK Bučje. Kontrolisao je igru na sredini terena, a odbrana je na visokom nivou odigrala celu utakmicu ostavivši protivnika sa, bukvalno, jednom šansom za gol na utakmici. Opet je realizacija bila problem, propuštene su nekoliko stopostopnih šansi, što ne bi trebalo da se ponavlja. U 30. minutu, jedina greška odbrane na utakmici, Veljković je želeo da ispuca loptu, okliznuo se, lopta je došla do jednog igrača Bučja, koji je izašao sam ispred golmana, šutirao ali golman Miletić fantastičnom intervencijom brani šut i spašava svoj gol.

Veliki hendikep za Trebič u prvom delu igre su i povrede  dva standardna prvotimca Bonića i Miljana Živanovića koji su morali polovinom prvog dela igre da napuste teren zbog povreda. Posle ove šanse Bučja Trebič je krenuo sa još jačim napadima, promašio nekoliko izglednih šansi, i pred sam kraj prvog dela igre, posle jednog centaršuta, u šesnaestercu Bučja najbolje se snašao Trivunac, prelepim golom glavom matirao protivničkog golmana i doveo Trebič u vodjstvo 1:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. Drugo poluvreme ista priča, Trebič napada, Bučje se brani i iz kontranapada pokušava da ugrozi gol Trebiča. Igrači Trebiča propuštaju nekoliko stopostopnih šansi, kojima su, već rano, mogli da reše utakmicu. Utakmica ulazi u nemirnu završnicu. Pomenućemo nekoliko ''pogibeljnih'' startova igrača Bučja na igrače Trebiča, koji su uglavnom sankcionisani javnim opomenama. Posle jedne šanse, kada je igrač gostiju uputio loptu ka svom napadaču koji je u trenutku upućivanja lopte bio u ofsajdu, a jedan igrač Trebiča uklizao i poslao loptu protivničkom napadaču pravo u noge, linijski sudija je opravdano podigao zastavicu za ofsajd. U tom trenutku su skočili svi iz Bučja, i igrači i klupa u nameri da se obračunaju sa linijskim sudijom, pa je morala i redarska služba da interveniše. Cela situacija je završena sa par žutih i jednim crvenim kartonom za igrače FK Bučja. Do kraja utakmice vredi pomenuti i pogodjenu prečku Milana Trivunca, posle jednog kornera. Utakmica se ni posle završetka nije smirila, pa su redari morali da izvedu sudijsku trojku sa terena. Bilo kako bilo, još tri sigurna boda za Trebič u borbi za prvo mesto na tabeli i plasman u viši rang.

Trebič je nastupao u sledećem sastavu: Miletić, Veljković, Stanisavljević, Stefanović, Bonić, Mijajlović, Radivojević, P. Živanović, M. Živanović, Trivunac i Bogojević. U igru su još ulazili: Nikolić, Marinković i Radosavljević.

Sledeću utakmicu Trebič igra protiv Mižora, sledećeg vikenda, na stadionu u Kalni.

Rgotina 5 : 1 Mladost
Sloga 1 : 2 OFK 019 Zaječar
BSK 4 : 1 Rudar (P)
Borac 2 : 1 Midžor
Trebič 1 : 0 Bučje
Rudar (VČ) 2 : 1 Osnić
OFK Knjaz 0 : 2 ŠSK
Polet 5 : 1 Omladinac