Nemanja Tonić je postavio novu vest
KMF Zadrugar bolji od Gurgusovca!

U osmom kolu Regionalne futsal lige grupa Istok, futsaleri KMF ''Zadrugar-a'' iz Žitorađe, su rezultatom 6:3 bili bolji od gostujuće ekipe KMF Gurgusovc-a iz Knjaževca. Od samog starta meča se videla terenska nadmoć i inicijativa domaćina, pa su meč u ranoj fazi otvorili golovima Ivana Stojanovića i Mladena Milenkovića u 9. i 11. minutu. Do kraja prvog dela se u strelce upisao i iskusni Miljan Milošević, kao jedan od bitnijih detalja u prvom poluvremenu treba izdvojiti i isključenje trenera gostiju Marijana Petrovića, zbog prigovora sudijskom paru Grujić-Antić. Drugo poluvreme je počelo loše po domaćina sa dva brza gola Dimitrijevića i Tasića, Knjaževčani su se vratili u meč. Prvi deo drugog poluvremena je pripao gostima, i može se reći da su domaći igrači malo i na sreću uspeli da sačuvaju svoju mrežu, ali naravno ne smemo zaboraviti i golmane Žitorađana Mitrovića, i Nikolića koji je tokom prvog poluvremena bio na visini zadatka. Za 4:2 pobrinuo se Ivan Stanković koji je posle fenomenalne akcije, i malog slaloma Miloša Momirovića kroz odbranu gostiju, i na kraju, velikoj nesebičnosti kapitena Žitorađe, ubacio loptu u nebranjenu mrežu Knjaževčana. Međutim gosti odmah odgovoraju brzim golom Demirovića i opet uvode meč u egal završnicu. Sve dileme oko pobednika odagnao je Ivan Stojanović svojim drugim golom u 38- minutu, da bi na kraju tačku na ovaj meč stavio Miloš Momirović golom u 40. minutu. Definitivno kao igrača utakmice treba apostrofirati kapitena Zadrugara Momirovića, koji iz meča u meč dokazuje zašto nosi traku oko ruke. I danas je bio ''produžena ruka'' trenera Stojanovića na terenu, kontrolisao igru, izgarao za svaku loptu, i na kraju sve to kompenzovao golom. U sledećem meču Žitorađani idu u goste ekipi Timoka iz Zaječara.