Miroslav Đorđević

I beše derbi

Derbi Srpske lige Istok Temnić - Radnički Pirot neslavno je završen,prekinut,nije nastavljen ili kako već to da nazovem nekoliko minuta pre kraja pri rezultatu 2:0 u korist domaćina.Osim konstatacije da će svako snositi posledice za svoje greške po odluci nadležnih o tome ne bih ništa više rekao.Biće sigurno puno pritužbi iz oba tabora na suđenje jer su se i čule po završetku ali je moje mišljenje potpuno drugačije.Smatram da je suđenje uz neke sitnije greške bilo dobro a jedina prava sporna situacija,ova na slici,desila se u prvom poluvremenu pri rezultatu 1:0.Vidi se da je lopta krenula od Predraga Luke ka njegovom saigraču koji čeka momenat da krene napred desno je odbrambeni igrač ekipe iz Pirota.Situacija je iz ovog ugla vrlo problematična pa sam i sam u dilemi da li je pomoćnik pogrešio kad je mahnuo ofsajd.Ako bih baš morao da odlučim ipak bih rekao da jeste pogrešio.Ako se složimo da je ovo bila greška sudijske trojke mislim da je svakako bila i jedina na ovoj utakmici,sve ostalo po mom mišljenju uradili su korektno.