17.06.2013 Vinko Janković

MFL Sombor: Mažuretkinje iz Sonte ulepšale derbi u Svilojevu

Svojim nastupom u poluvremenu utakmice Međuopštinske Lige, mažuretkinje iz Sonte, ulepšale su derbi susret između Terekveša iz Svilojeva i somborskog ŽAK-a. U petnaesto minutnom nastupu mlade sonćanke su izvele nekoliko tačaka iz svog bogatog repertoara i na otvorenoj sceni dobile srdačni aplauz publike . Ovaj gest komšija iz Sonte, da se i na jednoj fudbalskoj utakmici predstave svojim repertoarom , primljen je sa velikim oduševljenjem organizatora derbi susreta i mnogobrojnih navijača koji su na ovu utakmicu došli iz više mesta u somborskoj i apatinskoj opštini. Po rečima presednika MK iz Sonte, Adama Vidakovića, mlade sonćanke se spremaju za državno prvenstvo , koje će se 2. jula održati u Apatinu, a do toga datuma, koreograf Ivana Zujić će još na nekim manifestacijama u opštini uigrati sastav nebi li što spremnije dočekale državno prvenstvo. Na slici Mažuretkinje iz Sonte nastupaju u poluvremenu utakmice Terekveš -ŽAK na igralištu u Svilojevu.

Derbi susret 26 kola prvenstva Međuopštinske fudbalske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci, igran u Svilojevu između domaćeg Terkveša i somborskog ŽAK-a , sasvim zasluženo je pripao gostujućim fudbalerima , koji su ovom pobedom( 0:2) izbili na drugo mesto i plasirali se , odnosno vratili se u ligu Područja.Somborci su danas nadigrali svoga protivnika u pravoj muškoj utakmici , uspeli su sačuvati svoju mrežu ,domaćinu su dali dva gola i borbenom igrom sprečili fudbalere Terekveša  da dođu i do boda koji im je bio dovoljan za konačan trijumf. Odavno jedna fudbalska utakmica u Svilojevu nije imala tako veliki značaj za fudbalere Terekveša kao

ova današnja , jer je samo korak delio domaći sastav do istorijskog uspeha i plasmana u ligu Područja. Lep sunčan dan , topao i težak za igru, divan ambijent na igralištu sa oko 400 gledalaca koji su došli iz više mesta u somborskoj i apatinskoj opštini, da bi videli na delu kandidate za viši rang. Oba sastava su bila kompletna, treneri su imali na raspolaganju najbolje, motiva i za jedne i druge je bilo na pretek i sve je govorilo da će ovaj derbi ostati u sećanju svih učesnika. Upravo tako je i bilo, a susret je počeo opreznom igrom sa obe strane. Prva ozbiljnija prilika ukazala se najboljem domaćem napadaču u  ,Bojanu Jelisavcu u 19 minuti, ali je njegov dobar šut sa oko sedamnaest metara, loptu odneo preko prečke Pet minuta kasnije Mijatović iz gostujućeg sastava pogađa prečku gola Božića.U 30minutu iznenadnu šansu ima Goran Grmuša, ali se Carić nije dao prevariti. Najzreliju priliku na utakmici imao je napadač ŽAK-a, Savić u 32 minutu kada je lobovao Božića ali je njegova lopta otišla za malo pored gola.Poluvreme je završeno bez golova što je ujedno odgovaralo domaćinima, a za goste je to značilo da nešto mora da se menja u igri u drugom delu.I dok su treneri davali savete svojim fudbalerima za drugo poluvreme, odmor na igralištu  je iskorišten tako što su  se na terenu pojavile mažuretkinje iz susedne Sonte i sa nekoliko dobro uigranih tačaka razgalile publiku. Drugo poluvreme je počelo dobro za domaćina, koji su u 50 minuti imali šansu za gol ali je odličan udrac domaćeg napadača , posle jedne šoua Lemajića, pogodio Sazdanića i lopta se odbila u polje.Posle toga gosti kombinuju i sve češće se približavaju golu golmana Terekveša , dabi u 63 minuti došli do vođstva. Naime jedan slobodan udrac Tubića, golman Božić je kratko odbio, a Mazinjanin je to kaznio pogotkom.Vođstvo gostiju rasplamsalo je igru na terenu. I jedni i drugi su žešće napadali, a šanse baš i nisu bile tako izgledne. Pet minuta pre kraja rezervista domaćih ,Rapajić je uputio jedan šut ali je Carić dobro intervenisao. Jedan od poslenjih napada domaćih fudbalera završio je kornerom, a u gužvi pred golmanom ŽAK-a našao se i golman Božić u želji da pomogne svom napadu, ostavio je prazan gol, a do odbijene lopte na svojoj polovini došao je Orsić i brzim begom preko celog terena vodio loptu i kada se približio golu , poslao je u mrežu za konačnih 0:2. Pobeda somboraca je zaslužena, a čestitke su im prvi uputili upravo rivali sa današnje utakmice, fudbaleri Terkveša. Utakmica je bila fer i korektna, suđenje sudijske trojke na čelu sa Šćepanovićem iz Kule, koji se danas pokazao kao jedan iskusni arbitar, bilo je za visoku ocenu.

TEREKVEŠ :ŽAK 0:2 (0:0)
Svilojevo, 16, juna 2013. godine Igralište Terkveša, Gledalaca 400. Sudija Šćepanović (Kula) pomoćnici  Delić (Kula) Ivanišević (Odžaci) Delegat Karačoni (Sombor) Strelci 0:1 Mazinjanin u 63. i 0:2 Orsić u 90*2 . Žuti kartoni Radujko (Terkveš) Orsić, Carić i Gajić (Žak)

TEREKVEŠ : K. Božić,Rakas, Kaurin (Krajačić), Filipović,MiloševićRelić(Rapajić),Radujko(Gol),Grmuša,Jelisavac, V. Grmuša, Lemajić
ŽAK: Carić, Vukas,Sazdanić, Šušilović,Tubić,Savić,(Janković), Vidaković (M azinjanin), Kovačević, Orsić, Mijatović(Halas), Pustajić

Na slici Detalj pred golom gostiju iz Sombora  i fudbaleri ŽAK-a, sa svojim trrenerima i rukovodstvom posle utakmice pred polazak u Sombor

Aleksa Šantić 3 : 0 OFK Šikara
Rastina 1918 2 : 1 Rusin
Terekveš 0 : 2 ŽAK
OFK Odžaci 2 : 1 Dinamo
Jedinstvo (K) 1 : 0 Jedinstvo (R)
OFK Metalac 3 : 0 Panonija
Dunav 2 : 2 Lipar