18.05.2008 Marija Kostić

Mladost (L) - Topličanin 4:2

Domaći su u ovaj meč protiv lidera na tabeli ušli posebno motivisani i bili su bolji tokom celog meča. Do vođstva su došli još u 4.minutu. Poslata je dubinska lopta u šesnaesterac, na nju su pošla dva igrača i golman Topličanina, napadač domaćih ih je prevario i plasirao je loptu u gol. U nastavku meča uglavnom se igralo na sredini terena. U 39.minutu domaći su imali priliku da povećaju vođstvo. Paunović je napravio faul na 17 metara od gola. Slobodan udarac je dobro izveden ali golman Savić je nekako uspeo da sačuva mrežu. U 42.minutu prva šasa za goste i gol. Posle greške domaćeg igrača do lopte dolazi Milovanović, centrira, i u šesnaestercu se najbolje snašao A.M.Jović koji je uspeo da postigne gol za izjednačenje. U zadnjem minutu prvog dela susreta domaći su imali još jednu priliku, ali lopta završava preko gola.
U drugom poluvremenu domaći kreću žestoko. U prvih šest minuta imali su tri stopostotne šanse. Dve lopte su završile preko gola a jedna je pogodila prečku. A onda uzvraćaju Prokupčani, dve šanse za njih. Prvu priliku da dovede tim do vođstva propušta A.M.Jović,a drugu A.D.Stanković, posle čijeg se šuta lopta odbija od odbrane domaćih i pogađa stativu. I posle toga fudbaleri Mladosti dolaze do ponovnog vođstva. Milovanović greši i dodaje loptu protivničkom igraču kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu. Prokupčani su ponovo imali dve šanse preko Mirkovića i Jovića, ali oni nisu umeli da ih iskoriste. A onda domaći postižu dva gola. U 74.minutu posle napada u kome je jedan od igrača Mladosti prešao odbranu domaćih i sa 15 metara loptu poslao u rašlje i u 83.minutu posle jedne kontre. Lalinčani su ovim golovima obezbedili pobedu. Ipak posle faula nad Niketićem u šesnaestercu dosuđen je penal za Topličanin koga realizuje Rajković i smanjuje razliku na 4:2.
Treba napomenuti da je Topličanin igrao oslabljen, skoro bez cele odbrane (bez kapitena Jovića, Mijalkovića, M.Krstića) a i naši fudbaleri nemaju motivacije zbog velike bod razlike na tabeli i već obezbeđenog ulaza u veći rang.

Lalinac. Gledalaca: 200. Sudija: Đurić (Leskovac)
Strelci: 1:0 u 4.,1:1 A.M.Jović u 42., 2:1 u 55., 3:1 u 74., 4:1 u 83., 4:2 Rajković u 87.minutu
Žuti kartoni: Paunović, D.Krstić
Sastav Topličanina: Savić, Milovanović (Šubaranović), Paunović, Mirković, D.Krstić, A.M.Jović, Kostić(Niketić), Rajković, Mladenović, A.D.Stanković (Pantić), Jovanović