25.05.2013 Miroslav Todorović

Kadetska liga grupa "Morava": Mladost (L) - Metalac (K) 5:0

Kadeti lučanske Mladosti odigrali su veoma dobru utakmicu i potpuno nadigrali rivala iz Kraljeva, ekipu Metalca, rezultatom 5:0. Po nakvašenom i teškom terenu za igru, više želje, htenja i umeća pokazali su igrači u plavoj opremi. Bila je to važna pobeda Lučanaca i jedna od najbolje odigranih utakmica u tekućoj sezoni. Nije se dugo čekalo na promenu rezultata. Mrežu gostiju načeo je Đokić u 11. minutu iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Lopta je odsela u gornjem desnom uglu golmana Bogdanovića, koji je vrhovima prstiju uspeo da je dohvati ali nedovoljno da spreči pogodak.

Lučanci proslavljaju vodeći gol

Svega šest minuta kasnije postignut je novi gol. Posle gužve nakon kornera, najbolje se snašao Stojković i sa peterca pogodio donji desni ugao. Rezultat 2:0. Nisu Lučanci odustali od svog načina igre, pa je nova prilika usledila u 22. minutu, kada je Božić pogodio stativu, 7-8 metara, iskosa sa desne strane. Minut kasnije, Kraljevčani su mogli do gola ali je Milosavljević sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol, izvadivši loptu iz samih rašlji!U finišu prvog dela nova prilika za Metalac. Na isteku 43. minuta prečka je bila saveznik domaćih, pa se na odmor otišlo važećim rezultatom iz 17. minuta.

Detalj sa meča : Mladost(L) – Metalac(KV)

U drugom delu, isti odnos snaga. Domaći aktivniji i opasniji po gol. Veću 49. minutu, bilo je 3:0. Strelac je ponovo bio Božić, koji je plasirao loptu u gol iz neposredne blizine, posle greške vratara Bogdanovića. Na isteku jednog časa igre beležimo dva dobra udarca Lučanaca u režiji Đokića i Vasovića. Prvi pogađa stativu, dok je Vasovićev pokušaj sa 20 metara Bogdanović prosledio u korner. Upravo iz tog kornera "plavi" stižu do 4. pogotka. Smušeno je reagovala odbrana Metalca,lopta se zaglavila u blatu ispred same linije,na nju natrčava Božić i postiže svoj drugi gol na susretu,za 4:0. Konačan rezultat postiže Maričić efektnim udarcem sa petnaestak metara. Centarfor Mladosti pogodio je gornji levi ugao gola Kraljevčana.

Duel Stevanovića (plavi dres) i Pavlovića (beli dres)

Nije to bilo sve što se tiče povoljnih situacija, jer su se gosti trudili da dođu do gola i imali par dobrih pokušaja. Najpre je Milosavljević zaustavio udarac Nikolića u 70. minutu a zatim je ukrotio i topovski pokušaj Pavlovića sa 35 metara, dvanaest minuta pre kraja! Poslednju šansu za pogodak Kraljevčani ne koriste u 85. minutu preko Arapovića, čiji udarac sa peterca završava iznad prečke, pa je ostalo, konačnih 5:0 u korist Mladosti.