19.05.2013 Miroslav Todorović

OFL Lučani: Bratstvo - Radnički 3:0

Niz dobrih partija fudbalera Bratstva nastavljen je i u premijernom meču XX kola OFL Lučani. Ovoga puta savladana je ekipa Radničkog iz Turice, rezultatom 3:0. Bio je to četvrti prolećni susret koji su Dljinci odigrali kao domaćini i ujedno četvrta pobeda bez primljenog gola!

FK Bratstvo Dljin (sezona 2012/2013): P. Stojanović (trener), Rendulić, Jovanović, Marinković, Marković, Sinđelić (kapiten), S. Stojanović Donji red – Todorović, Antović, Simović, Topalović i Milosavljević (sa leva).

Meč je počeo u znaku domaćina. Već u 4. minutu odličnu priliku ne koristi Rendulić. Njegov šut iz neposredne blizine brani Kovačević. Desetak minuta kasnije udarac je oprobao Topalović ali biva neprecizan sa distance. U 18. minutu, dosuđen je korner za Bratstvo. Njega je izveo Topalović i direktno iz ugla savladao Kovačevića uz pomoć stative!Rezultat 1-0. Tri minuta kasnije beležimo dobar pokušaj igrača Radničkog. Marjan Petrićević je odlično šutirao sa 25 metara ali je domaći čuvar mreže Sinđelić, sjajnom intervencijom loptu izbacio u korner. Usledio je period nešto mirnije igre bez izrazitijih prilika, sve do finiša prvog dela kada Simović ne postiže pogodak sa peterca, nakon dobrog proigravanja od strane Rendulića. Igrao se 42. minut.

Detalj sa meča : Bratstvo (Dljin) – Radnički (Turica)

I drugi period agilnije započinju fudbaleri u narandžastim dresovima. Stojanovićev pokušaj sa distance u 47. minutu zaustavio je vratar gostiju. Na isteku 65. minuta, dosuđen je kazneni udarac za Bratstvo nakon prekršaja golmana Kovačevića nad Todorovićem. Siguran realizator bio je Simović i domaći su duplirali prednost. Mogli su gosti da smanje rezultat u 72. minutu ali je Lazarević loše šutirao sa desetak metara. Tri minuta posle pomenute šanse Radničkog, domaći su postigli i treći pogodak. Pogrešio je golman tima iz Turice i u padu ispustio loptu koju prihvata Simović, obilazi ga i pogađa nebranjenu mrežu. Do kraja susreta „narandžasti“ su imali još dve povoljne situacije za promenu rezultata ali su Todorović i Rendulić bili neprecizni, pa je ostalo 3:0 za Bratstvo.

Brezova 2 : 2 Vrelo
Sloga 0 : 1 Prilike
Dedinje Junajted 0 : 2 Gradina
Gorušica 9 : 2 Bjelica
Bratstvo 3 : 0 Radnički
Jelica 0 : 3 Jedinstvo