Bodovi nade za Vaskrs

Na najveći hriscanski praznik Vaskrs odigrano je 23. kolo Okružne lige Kolubara. Na Riversajdu su se sastali ekipe Tešnjara i Poleta iz Takova, veliki sportski prijatelji ali do isteka 90-tog minuta ljuti rivali jer su bodovi spasa bili potrebni i jednima i drugima. Na kraju ipak bolji Tešnjar. Zaslužena pobeda od 2:0 (1:0) koja vraća veru u opstanak posle nezgodnog poraza od ekipe ZSK-a. Tešnjar je do prvog gola došao u finišu prvog poluvremena. Pre toga stopostotne šanse nisu iskoristili Kerleta i Lalović. Prvi pogadja stativu, a drugi nakon jednog centaršuta sam sa 5 metara neometan glavom šutira pored gola. Ispravio se Lalović u 45 minutu. Idealan centaršut nakon jednog prekršaja, u šesnaestercu gostiju najbolje reaguje Liknić i glavom matira golmana Poleta. U drugom poluvremenu se nastavlja dominacija Tešnjara. Šansu da otkloni sve dileme oko pobednika propušta Nenad Milosavljević koji izlazi sam ispred protivnickog golmana ali ovaj brani. Odluka je pala u 82 minutu. Sjajan prodor Vujića po levoj strani, idealan centaršut ka Vanji Kerleti koji povecava prednost Tešnjara na 2:0. Imali su gosti priliku da smanje rezultat nakon samo 5 minuta. Nesmotren start Selakovića u svom šesnaestercu sudija je okarakterisao kao jedanaesterac. Gosti neprecizni. Lopta se od precke odbila preko gola. Već tada bilo je jasno da bodovi ostaju u Valjevu. Zanimljivost sa ovog meša je ta da je umesto pocetnog bacanja novčića radi izbora lopte i strana obavljeno uskršnje tucanje jajima izmedju kapitena ova dva tima. U ovome su bili bolji gosti iz Takova.

Tešnjar: Radojević, Vujić, Marjanović Nenad (Selaković), Marković, Janjić, Milosavljević Nebojša, Lalović (Vasiljević), Kerleta, Milosavljević Nenad (Radovanović), Vučićević, Liknić.

Trlić 4 : 2 Ribnikar
OFK Divci 1 : 4 Zadrugar
Pepeljevac 0 : 1 ZSK
Tešnjar 2 : 0 Polet
Vrujci 0 : 2 Brezovica
Mladost 3 : 1 Banjani
OFK Jabučje 4 : 1 Tulari