28.04.2013 Vinko Janković

VLZ: Značajna pobeda Stanišića

Prvenstveni susret XXIII kola u Vojvođanskoj ligi Zapad, između Stanišića i ekipe Srbobrana, imao je karakter kvalifikacijskog za ekipu domaćina, dok na drugoj strani, gostima iz Srbobrana to je bila utakmica kao i sve ostale, a ishod na kraju, doneo je radost domaćinima, a nije mnogo uznemirio staložene goste. Oba sastava, danas su nastupila bez nekoliko svojih standardnih prvotimaca. Kod ekipe Stanišića nisu zaigrali ( zbog kartona) Šarić i Janjić, a pridošlica u zimskom prelaznom roku Banić, koji je u ovom kolu

stekao pravo nastupa, odsustvovao je zbog kartona koje je zaradio igrajuću u somborskom Radničkom . Na drugoj strani, gosti su izostanak standardnih prvotimaca, zamenili mladim bonus igračima koji su se , tokom većeg dela utakmice , dobro nosili sa borbenim domaćinima. Već prema očekivanju, sastav trenera Tintora, od samog početka utakmice je krenuo u osvajanje celoga plena. Ipak, prvu priliku imali su gosti preko centarfora Marjanova, koji je u jednom prodoru po desnom krilu iznenada došao u šansu, ali je pogodio samo spoljni deo mreže gola golmana Martića. Šansu da rano povedu , stanišićani su propustili već u 13. minuti kada Nole Petrović nije realizovao penal, koji je opravdano dosuđen, jer je Ivanović igrao rukom u svom šesnaestercu. Isti igrač domaćih je tri minuta kasnije imao novu priliku koju mu je priredio Bobanac, ali je Petrović previše oklevao i šansa je propala. Vođstvo je došlo u 19 minuti. Bobanac je u naletu šutirao na gol, golman gostiju odbija šut ponovo do Bobanca koji upošljava Jagodić Kuridžu, a ovaj poslednji, klizeći menja pravac lopti i šalje je u nebranjeni deo mreže srbobranaca. Do kraja poluvremena, vredna pažnje je šansa gostiju iz prekida kada golman Martić brani jedan slobodan udarac igrača Srbobrana , izbacivši loptu iz svog šesnaesterca. Nastavak susreta pripada fudbalerima Stanišića, i već u drugom minutu postižu gol, ali ga sudije poništavaju zbog ofsajda. U 52. minutu , Bobanac upućuje jedan dobar šut , ali on završava za malo preko prečke gola gostiju. Na pola sata pre kraja, domaćini se odlučuju da , uvođenjem veterana Dragičevića, uznemire odbranu gostiju, i to im polazi za rukom. Iskusni golgeter stanišićana unosi malu pometnju među odbrambenim igračima iz Srbobrana, i redaju se prilike za novi gol. U 74. minuti fudbaleri domaćina, posle jednog slobodnog udarca i odbijene lopte , pogađaju stativu. Četiri minuta kasnije, apalauz na otvorenoj sceni dobijaju Petrović i Grujić za požrtvovanost i novu šansu. Na osam minuta pre kraja Jagodić Kuridža ima priliku da postigne gol, ali njegov šut ide preko gola. . Trenutak odluke, odnosno potvrde pobede domaćina, dolazi dva minuta pre kraja , tačnije u 88, kada jedan brzi prodor Dragičevića po desnoj strani , faulom nad veteranom, zaustavlja golman Jovanović, skrivljuje najstrožiju kaznu i dobija žuti karton za prekršaj. Siguran sa bele tačke , ovoga puta je bio Dragičević, i bilo je to konačnih 2:0 za Stanišić. Do kraja susreta Nikić dobija drugi žuti karton, i automatski crveni, a po završetku utakmice, na intervenciju pomoćnika, zbog prigovora, drugi žuti dobija i Munižaba, koji takođe završava sa crvenim kartonom. Utakmica je bila fer i korektna, suđenje takođe, domaćin je sasvim zasluženo pobedio , a lepo vreme i dobro pripremljen teren , učunili su lep ugođaj za stopedeset gledalaca, koliko ih je danas bilo na igralištu u Jamurači u Stanišiću.

Stanišić, 27. aprila 2013. godine STANIŠIĆ -SRBOBRAN 2:0 (1:0) Igralište u Jamurači. Gledalaca 150. Sudija Grozdanić (Ogar) pomoćnici Marković (S. Pazova) i Maričić (Sombor) Strelci : Jagodić Kuridža u 19 i Dragičević u 88 iz penala za Stanišić. Žuti kratoni : Nikić, Munižaba, VračarićiPetrović (Stanišić) , a Klipić (Srbobran) Crveni kartoni Nikić i Munižaba (Stanišić) Igrač utakmice Jagodić Kuridža Anđelko (Stanišić).

Stanišić : Martić, Vračarić(Grujić), Nikić, G. Jagodić Kuridža, Bobanac(Đurić), Terzija(Dragičević), Petrović, A. Jagodić Kuridža, Munižaba, Nenadić i Kuridža.
Srbobran : Jovanović, Ikrašev, Bjekić, Savić, Ivanović, Vilotijević, Klipić(Tešanović) Jakšić, Marjanov, Vujanović, Brankov.

Na slici Trenutak iz 19. minuta kada Anđelko Jagodić Kuridža postiže gol za vođstvo od 1:0. za ekipu Stanišića. Najbolji pojedinac utakmice Anđelko Jagodić Kuridža (Stanišić)

Borac 3 : 1 Polet
Omladinac 0 : 0 Budućnost
Mladost (BP) 2 : 1 Index
Mladost (T) 2 : 0 1. Maj Agroruma
Stanišić 2 : 0 Srbobran
Hajduk 1 : 1 Sloga
Crvenka 1 : 0 Jugović
Crvena Zvezda 2 : 1 OFK Bačka