Pobeda "malenih" za kraj

U okviru 22. kola Prve ženske Banka Intesa lige, Kraljevčanke su rezultatom 69:65 savladale ekipu Spartaka i na svoj bodovni saldo upisale devetu prvenstvenu pobedu. Ovom pobedom, košarkašice Kraljeva su završile ovogodišnje takmičenje u Prvoj ženskoj Banka Intesa ligi, zauzevši sedmo mesto. Do konačnog trijumfa, "malene" su došle u samom finišu susreta.
Košarkašice Spartaka su furiozno započele utakmicu, i u 3. minutu stigle do prednosti 7:0. Do prvih poena na ovom susretu, "malene" su došle na isteku trećeg minuta posle slobodnih bacanja, koje je izvela Milica Cvetanović. Do kraja prvog perioda igre, gošće su uspele da održe rezultatsku prednost od 7 poena. U drugoj četvrtini, Kraljevčanke su zaigrale angažovanije u odbrani, mic po mic smanjivale prednost gošći iz Subotice. Pred sam kraj druge deonice, "malene" su stigle do izjednačenja 39:39, ali su gošće uspešnom realizacijom poslednjeg napada otišle na veliki odmor sa prednošću od 2 poena.
Treću četvrtinu obe ekipe su započele nervozno, u uvodnim minutima redjale su se greške na obe strane. U 25. minutu "malene" stižu do prvog vodjstva u utakmici 45:43, da bi na isteku 26. minuta imale i 3 poena prednosti, nakon pogotka Tamare Bajić za tri poena. Do kraja treće deonice, gostujuća ekipa je uspostavila ravnotežu na terenu i na mali odmor otišla sa prednošću od 1 poena, 53:54. U poslednjem periodu igre vidjena je rezultatska klackalica, nijedna ekipa nije imala veću prednost od 2 poena. Prelomni trenutak meča zbio se u 38. minutu kada je gostujuća košarkašica Lukač napravila namernu grešku. Nakon dva uspešno izvedena slobodna bacanja i uspešno realizovanog napada, domaće košarkašice su stekle 5 poena prednosti, 68:63. Do kraja utakmice, košarkašice Spartaka su uspele da smanje prednost domeće ekipe na 4 poena, za konačnih 69:65.
U redovima pobedničke ekipe prednjačila je Kristina Baltić sa 16 poena, a dvocifren učinak imale su još Bajić 15 i Ristić sa 12 poena. Kod ekipe Spartaka najefikasnija je bila Vladinka Erak sa 20 poena, dok je Ščekić postigla 16 poena.

Hala sportova, gledalaca: 100 sudije: Rančić Predrag (Beograd), Aćimović Vladimir (Čačak).
Kraljevo: Čkovrić, Ilić 8, Ristić 12, Živanović, Bajić 15, Jovanović 3, Mihajilović 3, Račić, Nikolić, Baltić 16, Cvetanović 12, Pjevac.
Spartak: Lukač 5, Orozović, Ščekić 16, Erak 20, Veselinović, Bakalić, Perušinović, Andjelić 2, Rad 15, Čabarkapa 5, Ajduković 2, Kovačević.

Crvena Zvezda 66 : 62 Proleter
Stara Pazova 60 : 76 Loznica
Kovin 69 : 86 Partizan
Ušće 66 : 102 Hemofarm
Vojvodina 90 : 84 Radnički
Kraljevo 69 : 65 Spartak