21.04.2013 Vinko Janković

PFL Sombor: Vukićević odbranio Kulu

Samo onaj koji nije bio na utakmici XX kola prvenstva Područne lige na Bukovcu između domaćeg Omladinca i njihovih gostiju iz Kule, može reći da su gosti napravili iznenađenje kada su uzeli sva tri boda ekipi iz gornjeg dela tabele na njihovom terenu. Prema prikazanoj igri, četa trenera Branislava Vještice, nije igrala podređenu ulogu, i svi koji su gledali ovaj meč, videli su ekipu gostiju u najboljem svetlu, koja je zaslužila pobedu i nova tri boda. Borbeni kuljani , svesni situacije u kojoj se nalaze, danas su na Bukovcu održali lekciju domaćinu i pokazali kako se velikom željom i borbenošću može doći do bodova. Početak utakmice protekao je u nadmoćnijoj igri fudbalera Omladinca, koji su propustili priliku da već u prvom delu reše meč. Sve bi im možda išlo po planu da u redovima kuljana , na golu nije bilo danas raspoloženog Svetozara Vukićevića, koji nosi najveće zasluge za trijumf svoje ekipe.

Prvu priliku za gol imali su domaći fudbaleri odma na početku susreta , ali je šut Miškovića, dobro zaustavio golman gostiju Vukićević. U 20. minutu susreta dobar pas je uputio Rančić svom saigraču Mišku Mijiću, ali je ovaj poslednji šutirao pored gola. Dva minuta kasnije domaćin je poveo golom svog centarfora Rančića, ali je ovaj pogodak izazvao buru negodovanja, najpre domaćih , a potom i gostujućih fudbalera. Sudija Mojsović je , na intervenciju pomoćnika sa desne strane , Lončarevića, najpre poništio gol, a potom je pokazao na centar , što je izazvalo reakciju gostujuće ekipe. Ipak, sve se završilo mirno i susret je nastavljen. U 27. minuti Bukejlović je propustio šansu svome timu, jer je njegov udarac prošao pored stative. Dve šanse domaćinima propustio je Rančić u 33. i 36. minuti, a u ovoj podslednjoj istakao se golman gostiju  lepom intervencijom. Na šest minuta pre odmora, dosuđen je panal za goste, jer je u šesnaestercu domaćina srušen Nađ. Siguran sa bele tačke je bio Bukejlović Do kraja poluvremena, dve vrlo povoljne prilike propustili su Trkulja i Rančić. U oba slučaja odlično je reagovao golman gostiju. U drugom poluvremenu, gosti su krenuli sa ofanzivnojom igrom  i stvorili dve izgledne priliker za gol. U oba slučaja Nađ i Bukejlović su uputili lopte preko gola. Na drugoj strani Vukićević odlično brani dva udarca, najpre Rančića , a potom i Berića, koji je glavom poslao jednu loptu ka mreži kuljana. Golman domaćih, Dubravac brani jedan udarac  napadača gostiju u 77. minutu , a četiri minute pre kraja prima gol iz slobodnog udarca, kojeg je izveo Vujačić, tako što je našao mesto gde će poslati loptu pored loše postavljenog živog zida. Neopisiva radost gostujućih fudbalera i sasvim zasluženi trijumf u pravoj prvenstvenoj utakmici koja je odigrana u jednoj napetoj atmosferi, ali fer i korektno. Sudijska trojka  je, uz male nesporazume, utakmicu privela kraju, a pokazane javne opomene su dobili akteri nesportskog ponašanja.

Bukovac, 21. april 2013 godine. Igralište Omladinca. Gledalaca 70. Sudija Mojsović. pomoćnici Lončarević i Kuti (svi iz Apatina). Strelci Rančić u 22 za Omladinac, a Bukejlović u 39 iz penala  i Vujačić u 86 za Kulu. Žuti kartoni  N.Mijić i Dujmović (Omladinac), a Kostić i Bodiš za Kulu. Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Svetozar Vukićević (Kula).

Omladinac: Dubravac, M. Mijić, Drezgić, S. Đurđev, Berić, Todorović8 Si. Đurđev), N. Mijić, Bečanović, Rančić, Trkulja (Rončević), Mišković (Dujmović).
Kula: Vukićević Bodiš, Kostić (Kirman), Kulić, Vujačić, Bukejlović, Kukolj, Božović, (Magoš), Malacko, Nađ, Maleš.

Na slici: Gol Bukejlovića sa bele tačke u 39. minutu susreta za 1:1. U gornjem delu slike najbolji pojedinac utakmice golman Kule, SVETOZAR VUKIĆEVIĆ.