Kadetska liga grupa "Morava" : Mladost (L) - Šumadija 1903 1:0

U okviru 20. kola kadetske lige, grupa „Morava“, Mladost je savladala tim Šumadije 1903 rezultatom 1-0. Bila je to tvrda fudbalska predstava sa malo izrazitih prilika, odigrana na teškom terenu. Bolje su se snašli domaći i došli do tri dragocena boda, koja će im mnogo značiti, kada je borba za opstanak u pitanju.

Start duela protekao je u blagom ritmu, bez mnogo reskiranja. Na prvu priliku čekalo se do 20. minuta, kada su Šumadinci bili u odličnoj poziciji. Špic Kragujevčana Ćosić, izašao je sam ispred Milosavljevića, uputio prizeman udarac koji vara čuvara mreže i trebalo je da gosti povedu. Ali nisu, zahvaljujući velikoj bari ispred gol linije u kojoj se lopta zaustavila i domaći su je izbacili u polje. Petnaest minuta kasnije, pripretili su Lučanci preko beka Prodanovića, ali je njegov udarac sa distance završio van okvira gola. Igrao se 44. minut, kada se dogodio ključni momenat današnjeg meča. Lučanci su iznudili korner sa desne strane, centrirao je Vasović a najviši u skoku bio Božić i glavom matirao Bjelicu za minimalno vođstvo.

Drugi deo susreta protekao je u prividnoj inicijativi tima iz Kragujevca, koji je pokušavao da dođe do egala ali su se domaći znalački branili, ponajviše zahvaljujući odličnom kapitenu Jokoviću, koji je dominirao u skok igri i više puta neutralisao obećavajuće napade Šumadije. Ipak, beležimo pokušaje gostiju iz 70. i 77. minuta, preko Ćosića, odnosno Milojevića, no oba puta je Milosavljević bio dobro postavljen i sačuvao svoju mrežu. Oba udarca su upućena iz daljine ali su bila vrlo neugodna, imajući u vidu raskvašen teren. Sem pomenutih pokušaja ništa se značajnije nije dogodilo, pa je na snazi ostao rezultat iz prvog dela, kojim domaći mogu biti zadovoljni, jer im on daje podstrek u daljim naporima za očuvanje ligaškog statusa.