Druga liga Zapad: Lučani - Partizan Lipljan 1:3

Derbi kola u Guči koji je verovatno direktno odlučivao o trećoj poziciji drugoligaškog karavana potpuno zasluženo pripao je gostujućoj ekipi Partizana iz Lipljana nakon 83 minuta efektivne  igre. Epitet derbija kola opravdale su obe ekipe igrom koju su pružile na terenu, na kraju više razloga za zadovoljstvo imali su Lipljanci. Krenuli su Lučanci furiozno u prvom setu već na prvom servisu Nedeljkovića stekli prednost od 5:0, kasnije je prednost rasla čak do 21:12 u tim trenutcima gosti su delovali kao razbijena vojska bili su samo nemi posmatrači događaja na terenu, a Tomašević i Ilić su raznovrsnim napadima bili nosioci igre domaćina u ovom periodu. Iskorišćena oba tajm-auta u ranoj fazi meča nisu trgla Lipljance, ali izmene koje su usledile jesu! Za tili čas Lipljanci se vraćaju u set stižu na 24:23 ali se ispostavilo da je to bilo kasno jer Lučanci prvu set loptu koriste za vodstvo od 1:0. U drugom setu potpuno druga slika na terenu, prepoznatljivom igrom preko „prvog-tempa“ kapiten Rašić sa svojim „srednjacima“ Kostićem i Karadžićem potpuno razbija blok Lučanaca za ubedljivih 25:17 i izjednačenje. Treći set je bio i najneizvesniji. Lučanci  su do sredine seta u vodstvu do maksimalnih 14:11, stižu to gosti i u finišu seta imaju tri set lopte 24:21, pripretili su domaći smanjili na 24:23, ali ponovo napadom kroz sredinu, svojim najjačim oružjem u sledećem napadu Lipljanci dobijaju ovaj verovatno i ključni set u ovom meču. Ponovo je u četvrtom setu bila rezultatska klackalica do sredine seta. A onda Lipljanci iskusno koriste sjajnu igru kroz sredinu tokom celog meča, gde su bili neuhvatljivi i skupljen blok Lučanaca, tako da napade u drugoj polovini seta prebacuju na krajevima i preko Petrova, Popadića i M.Rašića koji su uglavnom jedan na jedan i u nekoliko situacija čak bez bloka stiču prednost koja je bila odsudna da bi sa nekoliko sjajnih odbrana Dančetovića kad je bilo najpotrebnije rešili ovaj set u svoju korist sa na kraju ubedljivih 25:17 samim tim i utakmicu rezultatom 3:1 u setovima učvrstivši se na trećoj poziciji u direktnom duelu protiv Lučanaca. U narednom kolu odbojkaši Partizana u Zubinom Potoku dočekuju ekipu Užica.

OK LUČANI - OK PARTIZAN LIPLJAN         1:3  (25:23, 17:25, 23:25, 17:25)

Guča – Hala: SŠ Dragačevo. Gledalaca oko 50. Sudije: Mratinković, Jović (Kragujevac). Delegat: Cvetković (Kragujevac). Meč trajao: 83 minuta.

OK LUČANI: Nešovanović, Koturović, Alempijević, Bukvić, Tomašević, Nedeljković, Ilić, Ružić, Pantelić (libero), Marković, Bekčić. Trener: Madžarević

OK PARTTIZAN: A.Rašić, M.Rašić, Petrov, Popadić, Karadžić, N.Kostić, Dančetović (libero), Ilić, M.Kostić, Šubarić, Sojević. Trener: S.Rašić.

Metalac Takovo 3 : 2 Užice
Lučani 1 : 3 Partizan
FAP Livnica 3 : 0 Brezovica
Ribnica 2 2 : 3 Antena
Priboj 0 : 3 Bukovica Putevi