Druga liga Zapad : Lučani - Priboj 3:1

Uzbudljiv i krajnje neizvestan duel odigrali su Lučanci i Pribojci u okviru 11. kola odbojkaške druge lige „Zapad“. Nakon 94 minuta velike borbe, bodove su osvojili domaći, savladavši goste sa 3-1. Nijedan set nije protekao bez rezultatske klackalice i sportske drame.

Meč su bolje otvorili gosti i na startu stvorili suficit od 2-3 poena(3-5, 6-9) koji su Lučanci anulirali u više navrata, hvatajući priključak(11-11, 15-15). U finiš prvog perioda oba tima ulaze rezultatski izjednačena(21-21) ali Pribojci tada vezuju 4 dobra napada i rešavaju set u svoju korist(21-25). Sjajno su u tim trenucima kod gostiju igrali, tehničar Jerinić, srednji bloker Pantović, Bajramović, dok je libero Andžić uspeo da neutralizuje veći broj napada.

Drugi set doneo je pravu poentersku klackalicu koja je potrajala do samog kraja. Ni jedni, ni drugi nisu uspevali da se „odlepe“. Ipak, nešto više umeća i sportske sreće imali su Lučanci i osvojili set rezultatom 26-24. Naredni period počinje u znaku Lučana, koji brzo stiču tri poena viška(7-4) i uspevaju da ih održe do skora 18-15, kada trener gostiju Stojkanović traži minut odmora. To je, u potpunosti, dalo rezultata jer su odbojkaši Priboja vezali 6 poena na servis Bjelanovića i potpuno okrenuli situaciju(18-21).

Nisu se predavali domaći, koji uspevaju da konsoliduju redove i podignu nivo igre. Tada prave seriju 7-1 i dolaze do prednosti u setovima. Kako su završili treći, tako su Lučanci počeli četvrti set. Vrlo dobrom igrom u polju i dobrim napadom, stiču 5 poena suficita u više navrata(8-3, 10-5). Činilo se da je meč rešen, tim pre što se povredio tehničar Pribojaca Jerinić, koji je morao da napusti igru. Umesto njega je ušao Radović. Međutim, nisu se Pribojci predavali i velikom borbenošću smanjuju razliku na poen zaostatka(11-10, 17-16). Tada sledi serija Lučanaca od tri dobra napada(20-16) koja je definitivno odredila ishod današnjeg duela.

Do kraja seta uspeli su gosti da se približe ali je set okončan skorom 25-23 a meč 3-1 u korist tima iz Donjeg Dragačeva. Novom pobedom ekipa Lučana došla je do 22. prvenstvenog boda i ostaće u vrhu tabele, dok gosti ostaju u donjem delu ispred Prijepolja i Brezovice.

LUČANI : Ilić M. ( napad 5/1(20 %) ; 2 servisa(1. greška) ; prijem 3/3 ; 2. uhvaćene lopte u polju), Đurić M. ( napad 32/13(41%) ; 14 servisa(3 greške) ; prijem 9/12(75%) ; 8 uhvaćenih lopti u polju), Bukvić S. ( napad 36/14(39%) ; 12 servisa(3. greške, 1 as) ; prijem 15/20(75%) ; 8 uhvaćenih lopti u polju), Koturović M. ( napad 4/1(25%) ; 19 servisa (bez greške, 1 as) ; prijem 1/1 ; 7 uhvaćenih lopti u polju), Tomašević A. ( napad 43/21(49%) ; 11 servisa(2. greške, 1 as) ; 1 blok ; 6 uhvaćenih lopti u polju), Pantelić N. (libero)(prijem 33/34 ; 5 uhvaćenih lopti u polju), Marković V. ( napad 6/4(67%) ; 11 servisa(3. greške, 1 as) ; 6 uhvaćenih lopti u polju), Bekčić M. ( napad 8/2(25%) ; 12 servisa (1. greška) ; 3 bloka ; 1. uhvaćena lopta u polju), Koturović N. , Nedeljković U. , Nešovanović Lj. Trener : Madžarević B.

PRIBOJ : Radović D. , Jerinić M. , Bjelović S. , Stanković S. , Bajramović M. , Pantović S. , Ćeho S. , Andžić N. (libero). Trener : Stojkanović M.

Brezovica 0 : 3 Metalac Takovo
Partizan 3 : 1 Antena
Užice 0 : 3 Bukovica Putevi
Lučani 3 : 1 Priboj
FAP Livnica 2 : 3 Ribnica 2