Podmladjeni sastav Letećih savladao neugodnu Kikindu

U prvoj prvenstvenoj utakmici 8. kola II futsal lige Vojvodine, pred oko 250 gledalaca, u velikoj dvorani CFK "Drago Jovović", Leteći Holanđanin je savladao solidan sastav gostiju iz Kikinde. Trener domaćih Igor Miricki je uveo mlađane igrače Perovića, Mušikića. Želeći istovremeno da pruži šansu mladim snagama a da sačuva iskusne igrače za derbi sezone narednog vikenda u Medisonu sa zrenjaninskim SAS-om. U prvom delu susreta vrbašani su napadali a gosti iz kikinde su se uspešno branili i u opasnim kontranapadima ugrožavali gol solidnog Alena Markovića. Delom zbog dekoncentracije napadača a mora se priznati i odličnim odbranama gostujućeg golmana rezultat na poluvremenu je ostao 0:0. jedino vredno pomena u prvom poluvremnu je opravdano pokazan žuti karton kapitenu gostiju Lukić Draganu usled nesportskog ponašanja. U drugom poluvremenu totalno druga slika na terenu. Holanđani žešće opsedaju gol Kikinde, i rezultatatakve igre je i gol kapitena domaćina, iskusnog strelca, Željka Ačanskog koji je rezetnim šutem pod prečku načeo mrežu gostiju 1:0, u 25.minutu. A samo dva minuta kasnije presing vrbašana je urodio pplodom, oduzeta lopta na sredini terena je brzo prebačena na polovinu Kikinde, gde opet kapiten Ačanski na prvu asistira Đukiću koji u naletu prosto zakucava loptu u nebranjeni deo mreže - 2:0, minut 27. Sledi očekivani tajm aut trenera gostiju Slobodana Trtića. Mešoviti sastav vrbašana u kojem su zapaženi minutažu imali mladi igrači poput Perovića i Mušikića najbolje koristi Vaso Govedarica i postiže treći gol, 3:0 u 31. minutu susreta. Usledila je rastrzana igra na obe strane, domaći su zaradili opomene i to: Perović zbog preoštrog starta, golman Marković zbog nedozvoljenog strata nad protivničkim igračem van kaznenog prostora i Janjić koji je sapleo protivnika u izglednoj prilici za gol. Mnogo više akumuliranih prekršaja je bilo u drugom poluvremenu: Leteći Holanđani 4, a Kikinda 5. Ipak nije bilo kaznenog udarca sa 10 metara. I kada su gledaoci počeli polako da napuštaju tribine, greška u odbrani narandžastih je uslovila priliku koji je pretvorio u gol Dario Krdžalin u 39. minutu, 3:1. A svega 20-ak sekundi opet isti igrač gostiju Krdžalin postiže i svoj drugi gol, za konačnih 3:2, u Vrbasu. Sudijski par Božović (Kula) - Beljević (Futog) vrlo dobar. Holanđani će, biti pojačani,iduće nedelje u Zrenjeninu sa Mićunovićem, Zečevićem, Samardžićem i verovatno iskusnim vratarima Petrovićem ili Nikitovićem. Ulog je veliki pobednik će gotovo sigurno biti prvi što automatski znači učešće u mini ligi za popunu I futsal lige Srbije. Duel starih znanaca iz prvoligaškog karavana, Sasa i Letećeg Holanđanin-a, u zrenjaninskom Medisonu će biti prava uvertira za kvalifikacije koje će se takođe, održati u SC Medison krajem marta gde će reprezentacija Srbije u futsalu pokušati da izbori jedno od prva dva mesta u konkurenciji Portugalije, Grčke i Poljske.

Leteći Holandjanin 3 : 2 Kikinda
Forum 3 : 3 KMF Deus futsal
Kraljevićevo 3 : 5 Hajduk
SAS 3 : 1 Tvrdjava