Valjevci preuzeli čelo Prve B lige

Košarkaši valjevskog Vujić Metalca pobedili su dojučerašnjeg lidera na tabeli, ekipu Tamiš Petrohemije, u utakmici koja je opravdala epitet derbija 18. kola, rezultatom 85:76 (18:20, 16:21, 28:18, 23:17). Predvođeni odličnim Jovanom Teodosićem, Valjevci su uspeli da u završnici prevagnu rezultat u svoju korist i zasluženo odnesu pobedu, koja ih je dovela na korak bliže eliti... Prva četvrtina prošla je sigurnom igrom gostiju, ali uz rezultatsku izjednačenost obe ekipe, koju su za Valjevace svojom igrom održavali Teodosić i Ljubojević. Loša igra u odbrani kod domaćih obeležila je ovaj deo utakmice. Nakon druge četvrtine rezultat je glasio 34:41. Domaći košarkaši igrali su nervozno u obe faze, naročito netaktično u napadu, uz lošu selekciju šuta. Umesto izvođenjem lopte sa strane, drugo poluvreme počelo je slobodnim bacanjima za Pančevce, usled tehničke greške, koja je u intervalu igre dosuđena klupi Metalca. Zahvaljujući agresivnoj igri, ali i greškama gostiju, valjevski košarkaši prelaze u vođstvo 57:56, u 29. minutu. U poslednji period ulazi se sa rezultatom 62:59. Tokom ovog dela igre vladala je izjednačena borba, sve do tri minuta pre kraja, kada kreće presudan finiš Valjevaca. Najpre pri rezultatu 71:72 Teodosić pogđa za 3 poena, a zatim i ponovo na 2 minuta pre kraja, za vođstvo od 77:73. Bojan Jovičić potom promašuje dva od tri slobodna bacanja za Tamiš, a u protivnapadu Đokić trojkom na minut i po pre kraja „odlepljuje" Valjevce na plus 6 (80:74). Kada je do kraja ostao minut, gosti su ponovo neprecizni sa linije „penala“ (ovoga puta Miloš Đalović promašuje oba slobodna bacanja), a Metalac preko Teodosića ponovo pogađa van linije 6,25. Do kraja su viđene još dve sigurne realizacije; na 30 sekundi do kraja loptu je u silaznoj putanji dotakao Marojević (za 83:76), a na drugoj strani Đokić sa linije slobodnih bacanja postavlja konačan rezultat – 85:76. Najefikasniji i najkorisniji igrač meča bio je Jovan Teodosić (koji je postigao 35 poena i ostvario neverovatan indeks uspešnosti 42), a pored njega u sastavu domaćih istakao se efikasnošću i Vejinović sa 18 poena. Kod Tamiša, Jovičić je postigao 25, a Đalović 20 koševa.
Hala sportova, Valjevo; - gledalaca: 1000; - sudije: Janković, Drobnjak (Beograd), Petrović (Stara Pazova); - delegat: Dulović (Čačak); - slobodna bacanja: Metalac 23/25 (92%), Tamiš 16/28 (57%); - 2 poena: Metalac 22/38 (57%), Tamiš 18/35 (51%); - 3 poena: Metalac 6/22 (27%), Tamiš 8/20 (40%); - šut iz igre: Metalac 28/60 (46%), Tamiš 26/55 (47%); - skokovi: Metalac 35 (26-9), Tamiš 19 (15-4); - asistencije: Metalac 7, Tamiš 9; - blokade: Metalac 3, Tamiš 0; - ukradene lopte: Metalac 2, Tamiš 6; - izgubljene lopte: Metalac 12, Tamiš 12; - lične greške: Metalac 23, Tamiš 23;
VUJIĆ METALAC: Teodosić 35p, Vejinović 18p, Marojević 11p, Đokić 8p, Ljubojević 8p, Beljić 5p, Rakić, Đorđić, Marković, Birčević, Ćirković, Đukanović
TAMIŠ PETROHEMIJA: Jovičić 25p, Đalović 20p, Mihajlović 16p, Perak 11p, Pasuj 2p, Vujačić 2p, Samardžija, Dragović, Stanojević, Ivanić.