Holanđani poraženi u Kuli

Sinoć je odigrana derbi utakmica između domaćeg Hajduka i Letećeg Holanđanina u sali OŠ „Petefi brigade“ u Kuli pred oko 250-300 gledalaca, kmf „Haduk“ – kmf „Leteći Holanđanin“  5:4 (3:1).

Na papiru vrbašani su slovili za izrazitog favorita, još ako se  doda i neigranje kapitena Hajduka Radovića koji je dobio direktan crveni karton u prethodnom kolu na gostovanju u Sremskoj Mitrovici, bilo je svim jasno da će kuljani biti oslabljeni. Tribine dobro popunjejne, a utakmica je opravdala epitet derbija bačke jer se igrao odličan i zanimljiv futsal. Golovi, akcije, prekidi borba do zadnjeg atoma snage i sijaset propuštenih prilika su segmenti u kojima su prisutni gledaoci mogli da uživaju. Trener domaćih Marić je odlično psihički pripremio ekipu za razliku od kolege sa sutrotne strane, gde je Igor Miricki mogao da računa na gotovo sve prvotimce. Za holanđane se vratio na parket iskusni Željko Zečević posle neugodne povrede leđa a i kapiten Mićunović je bio u sastavu. Ipak kako se kaže boj ne bije svetlo oružje već srce u junaka. Kuljani su bili bolje motivisani i spremnije ušli u meč. Lopta je većim delom bila u posedu vrbašana ali je Hajduk vrebao prilike iz kontra napada. Narandžasti su napadali i propuštali šanse a golman Hajduka Anđelić je pravio čuda na golu, vrhunski branio u prvom delu meča i još je bacao odlično loptu za kontre kuljana. U 4. i 5. minutu kuljani stižu do dva gola prednosti , prvo je Bogovački Srđan iskoristio smušenost odbrane gostiju, da bi samo nakon 60 sekundi i Rakić pogodio mrežu ove večeri indisponiranog golmana Đurovića. Holanđani napadaju još žešće, i kao rezultat  dobre akcije Željko Ačanski na povrtnu loptu rezantnim šutem pod prečku smanjuje na 2:1, minut je bio 11. Miricki pokušava da čestim izmenama nametne jak ritam i da primora odbranu Hajduka na grešku, međutim posle nekoliko propuštenih prilika Holanđana, kuljani na isteku prvog dela koriste uspavanost odbrane gostiju i opet Bogovački Srđan postiže gol 24 sekunde pre isteka 20 minuta – 3:1. Videvši da je vrag odneo šalu gosti kreću u presing po čitavom terenu. Umesto indisponiranog Đurovića na gol vrbašana je stao Alen Marković. Šanse se ređaju ali bez konkretnog rezultata, na visini zadatka su oba golmana i Anđelić i Marković. Kuljani povećavaju na 4:1 preko agilnog Ćetkovića u 24. minutu, da bi u 30. minutu Bogovački Dejan povisio na nedostižnih 5:1! Ludnica na tribinama, grmoglasnim navijanjem i aplauzima bodre igrače Hajduka koji nose tradicionalno sportsku opremu crvene boje. I onda je usledio pad zbog dekoncetracije u igri domaćih, iskustvo vrbašana je presudilo da najpre Ačanski smanji na 5:2 u 35. minutu udarcem glavom, da bi Vaso Govedarica doneo potunu neizvesnost u poslednja tri minuta meča, golovima u 37. i 38. minutu smanjio na 5:4. Sudijski par Dubaić – Karačoni vrlo dobar, a žuti karton je zaslužio prigovorom Radoslav Lazetić iz redova Letećeg Holanđanina. Sasvim zaslužena pobeda Hajduka koji je najviše pomogao ekipi  zrenjaniskog  SAS-a,  koji je ranije savladao Kikindu sa 4:1 u Medisonu, da se izjednači na vrhu tabele sa vrbašanima.

Hajduk 5 : 4 Leteći Holandjanin
Tvrdjava 4 : 2 KMF Deus futsal
SAS 4 : 1 Kikinda
Kraljevićevo 3 : 3 Forum