JOL: Jedinstvo - Radan 3:1 (0:1)

Zaslužena pobeda domaćina koji je boljom igrom u drugom poluvremenu uspeo da stigne i prestigne vodjstvo Lebančana u derbiju kola.

Derbi je opravdao očekivanja, a više od 1.000 gledalaca došlo je uživo posmatra komšijski derbi klubova sa teritorije opštine Lebane.

Radan je bio bolji u prvom poluvremenu, a rezultat takve igre bilo je i vodjstvo gostiju koje je doneo Krivošija u 20. minutu kada je vešto iskoristio grešku odbrane Jedinstva i doneo prednost svom timu. Do odmora domaćin je pokušao da ozbiljnije pripreti i stigne do izjednačenja, ali prilika pa ni promena rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu domaćin kreće na sve ili ništa i konstantim pritiskom pokušava da što pre stigne do izjednačenja. Posao domaćinu olakašo je prenervozni Marković koji je u 53. minutu dobio crveni karton. Derbi je, inače, vodila sudijska trojka sa srpskoligaških terena.

U 55. minutu Stojiljković se oslobodio pratnje svojih čuvara, usledio je centaršut a Kocić svojim prvim pogolm na utakmici donosi rezultatsko poravnanje u jednom derbiju prvenstva u Jablaničkoj okružnoj ligi. Domaćin nastavlja sa atacima, dok su gosti posle vodjstva stali i opredelili se za odbranu svog gola.

Rezultat ofanzive Jedinstva bilo je i vodjstvo u 75. minutu: Kocić je dva puta iz šesnaesterca šutirao, golman Radana Zvezdan Stojanović dva puta uspešno spašavao svoju mreži, ali je treća bila sreća za Kocića i navijače domaćih.

Lebančani tada ponovo kreću u napade, ali je je iz jednog brzog kontranapda Stevanović udarcem iz daljine uspeo da postigne treći gol za Jedinstvo i stavi tačku na derbi koji je ispunio očekivanja brojnih ljubitelja fudbala.

JABLANIČKA OKRUŽNA LIGA - 14. KOLO

JEDINSTVO (BOŠNJACE) - RADAN (LEBANE) 3:1

Strelci: 0:1 Krivošija u 20., 1:1 Kocić u 55., 2:1 Kocić u 75., 3:1 Stevanović u 80. minutu - Bošnjace, stadion Jedinstva, gledalaca: 1.000. Sudija: Dejan Stajić (Vranje), pomoćnici: Milan Andjelković (Vranje) i Goran Djokić (Vlasotince). Žuti kartoni: Djokić, Stanković, Stojković, Milenković, Nastić (Jedinstvo), Krivošija, Marković, Smiljković, M. Stojanović (Radan). Crveni karton: Marković (Radan) u 53. minutu.

JEDINSTVO (BOŠNJACE): Djordjević, Novović, Darko Dimitrijević (Dragan Dimitrijević), D. Stanković, Stevanović, Tošić, Mišić, Stojković, Djokić (Dj. Stanković), Stojiljković, Kocić (Milenković).

RADAN: Z. Stojanović, Nikola Smiljković, B. Jovović (Nemanja Smiljković), Petrović, Mitić, Stamenković, Marković, M. Stojanović, Krivošija, Zagorac, Redžepović.

Bobište 0 : 0 Jablanica
Umac 4 : 2 Šumadija
Budućnost 2 : 3 Mladi Borac
Progres 2 : 1 Gradac
Mladost 0 : 2 Plantaža
Jedinstvo (GS) 4 : 2 Čekmin