15.10.2012 V. Janković

SLV : Agonija Radničkog se nastavlja

Još jedno loše izdanje trećeligaša iz Sombora prelilo je čašu kod ljubitelja fudbala u gradu zelenila. Trećim porazom na gradskom stadionu ove jeseni,fudbaleri Radničkog ,ulaze u krizu i igre i rezultata, a najnovijim debaklom približili su se samom dnu tabele. U utakmici sa komšijama iz Odžaka,poraženi su rezultatom 0:2, a prema prikazanoj igri,gostima su sasvim zasluženo pripala tri boda iz ovoga susreta.Fudbaleri Tekstilca, utakmicu u Somboru, počeli

su ofanzivno i odma dali do znanja domaćinima da se nisu došli braniti, te da im ni bod iz ovoga susreta nije dovoljan. Poslednjim dvema pobedama pred svojim navijačima, tekstilci su pridodali ovaj trijumf u Somboru i sada sa 16 bodova drže četvrto mesto na tabeli,dva boda manje od prvoplasirane Doline U ne tako lepom ambijentu, pred malim brojem navijača, od kojih je jedna trećina bila iz Odžaka, po idealnom vremenu za igru,akteri komšijskog derbija počeli su susret oprezno, ne reskirajući bilo kakve greške koje bi protivnik mogao iskoristiti za postizanje gola.A greška, kobna za svoj tim , desila se domaćinima u 9 minutu , kada je dvoumljenje Vidovića i Banića iskoristio brzonogi napadač iz Odžaka, Kaurin, ukrao jednu loptu i krenuo ka golu, i iskosa sa leve strane savladao Šarića . U nastavku je išlo sve onako kako su gosti diktirali. Jalovi napadi domaćina završavali su bez neke opasnosti po gol Andrijaševića., a igrom na sredini terena i pokojim izletom na polovinu domaćina fudbaleri iz Odžaka uspeli su i nekoliko puta doći do gola Šarića. U istom periodu obe ekipe su izvele po tri udarca iz ugla, ali to tako traljavo da nezaslužuje pomena. Jedina prilika domaćih koja je nagoveštavala promenu, je slobodan udarac u 45 minutu kojeg je izveo Vuković, a i to je loše izvedeno, i na odmor se otišlo sa prednošću gostiju sa početka susreta. Nastavak utakmice je počeo jednim prodorom rezerviste Ivana Stankovića, koji je u 46 minuti šutem sa ivice šesnaesterca, najavio ofanzivu domaćina, ali je i ta lopta otišla preko gola. Pet minuta kasnije, prodor fudbalera Tekstilca po levoj strani, dobro dodavanje u sredinu , gde Josović dobro prihvata loptu i sa korak-dva napred, upućuje šut u suprotni ugao mreže Šarića, gde ovaj nije mogao ništa da učini , i već je bilo 0:2 Klupa Radničkog reagovala je brzo promenama u sastavu, i uvođenjem svežijih igrača, ali se rezultatski to nije odrazilo u njihovu korist. U 77 minutu, bivši igrač somboraca, Peruničić, imao je šansu utakmice i mogao je da svojim golom zagorča sudbinu domaćinima , ali je Vidović uspeo preseći loptu i vratiti je Šariću. Na drugoj strani, dva minuta kasnije, Marjanović iz voleja puca u spoljni deo mreže, a u 81 minuti Vuković šutem sa dvadeset metara gađa levi ugao gola gostiju, ali Andrijašević lepom paradom sprečava najgore. Kako se kraj približavao, domaćini su žešće napadali, i u 84 minuti pogodili prečku, a tri minuta pre kraja, u poslednjoj šansi, Stanković ubacuje u peterac, Makar glavom šalje loptu u levu stranu,golman Tekstilca lepom paradom hvata loptu. Pobeda Tekstilca sasvim zaslužena,domačini ispoljili niz slabosti i u fazi odbrane, i u fazi napada , suđenje solidno uz primedbu da "priče ko na pijaci"netreba da budu na terenu., a sudije nesmeju nasedati na scene koje služe zadržavanju i odugovlačenju vremena.

Sombor 14. oktobar 2012. Stadin Gradski. Gledalaca 120. Sudija Paštar, pomoćnici Stantić i Bermet.(svi Subotica) Delegat Dragoljub Vuksanović (N Sad) Strelci Kaurin u 9 i Josović u 51. za Tekstilac . Žuti kartoni Vidović (Radnički) Josović i Stepančev (Tekstilac ) Crveni kartona nije bilo Igrač utakmice Andrijašević (Tekstilac)>

Radnički : Šarić,Petreš(Veselinović) ; Faber, Vidović, Banić, Major, Vuković, Hoscieslavski(Stanković) , Marjanović, Paunović (Makar) i Bujak.
Tekstilac : Andrijašević, Pecić, Ristić, Krznar, Doknić, Ilić, Kaurin (Irić), Crnjasnski, Peruničić (Nedeljković), Josović i Đorđević (Stepančev) .

Cement 3 : 4 Senta
Dinamo 2 : 0 Radnički (SM)
Radnički (S) 4 : 3 Dolina
Mladost 2 : 1 Dunav
Tekstilac 3 : 0 Bačka Topola
Jedinstvo (SP) 1 : 4 Sloga