Liga moravičkog okruga : Donja Vrbava uspešnija od Ovčara

U duelu timova iz gornjeg dela tabele,uspešniji je bio domaćin savladavši goste iz Markovice,rezultatom 3-1.Ekipa Ovčara je meč odigrala bez nekoliko standardnih igrača koji zbog kartona i povreda nisu mogli da nastupe u današnjem susretu.Nedostatak pomenutih prvotimaca posebno se osetio u drugom delu,kada je tim Donje Vrbave prelomio utakmicu i osvojio važne bodove.Meč su bolje otvorili gosti,stvorivši izglednu priliku preko Simeunovića,iskosa sa desne strane,petnaestak metara od gola Arsenijevića,no udarac napadača nije bio precizan.Tri minuta kasnije Donja Vrbava dolazi do prednosti preko,raspoloženog Stefanovića.Centarfor domaćina dobro je skočio,na ubačenu loptu i glavom savladao Obrenovića.Ostaje nedoumica da li je lopta tokom akcije kod vodećeg gola,napustila okvir terena,na šta su gosti ukazivali.Međutim.protesti nisu uvaženi,pa je glavni sudija Lazović pokazao na centar.Nije se dugo čekalo na poravnanje rezultata.To se dogodilo u 14.minutu.Veliki deo posla odradio je Kuveljić,koji je dobro prošao po levoj strani i pasom poslužio Simićevića,čiji prizeman udarac sa ivice kaznenog prostora završava u donjem desnom uglu.Posle izjednačenja usledio je period nešto mirnije igre,bez izrazitih prilika.Pred kraj prvog dela pokušao je Kuveljić iz daljine da donese prednost gostima ali je njegov šut završio u naručju sigurnog Arsenijevića.Drugi deo doneo je bolju igru Donje Vrbave koja je u tom periodu dva puta zatresla mrežu.U 48.minutu u šansi je bio napadač domaćih Petrović ali biva neprecizan.Minut kasnije detalj koji je,možda,odredio dalji tok meča.Naime,Simeunović se našao u poziciji 1 na 1 sa Arsenijevićem ali je čuvar mreže uspeo da „uđe u šut“ i odbrani udarac.Pitanje je,kako bi se meč završio da se tada zatresla mreža domaćih.Ubrzo stiže kazna za tim Ovčara.Stefanović je vešto izbegao ofsajd zamku i sa penaltika matirao Obrenovića.Igrao se 51.minut.Dvadesetak minuta kasnije meč je rezultatski rešen.Devetka domaćih Jovanovski,dobro je ispratio jednu dubinsku loptu,prošao iza leđa beka Ovčara - Ćendića,kojeg je lopta preletela,zatim ušao u kazneni prostor i iskosa sa desne strane lako postigao gol i postavio,ispostaviće se,konačan rezultat.Posle tog momenta pokušali su gosti da barem ublaže poraz ali pokušaji Simeunovića sa desetak metara i Simićevića sa ivice šesnaesterca nisu dali rezultata,pa je Ovčar doživeo treći prvenstveni neuspeh.Posle sedam odigranih kola Donja Vrbava zauzima treću a Ovčar osmu poziciju.

Vujan 0 : 4 Jedinstvo (K)
Donja Vrbava 3 : 4 Mladost
Miokovci 2 : 2 Brezak
Kotraža Franc Komerc 8 : 1 Lunjevica
Jedinstvo (GG) 0 : 1 FK Rudar Bresnica 1927
Slatina 4 : 5 Spartak
Morava 3 : 3 Napredak
Ovčar 2 : 1 Dragačevo