Prva liga Valjevo: Tešnjar šampion

Kakav derbi danas u Popučkama. Utakmica za Hičkoka. U meču koji je direktno odlučivao o prvaku Prve lige Valjeva Tešnjar je odneo zasluženu pobedu i direktnom rivalu pokazao da ove godine bolji tim ide u Okružnu ligu Kolubara. Dugo očekivan meč odigran je danas po izuzetno sparnom vremenu pred mnogobrojnom publikom koja je mahom navijala za domaću ekipu. Ipak tešnjarci su danas hrabro izašli na megdan domaćinu želeci da pobedom reše pitanje ovogodišnjeg prvaka iako im je i bod bio više nego dovoljan. Igrala se prava muška utakmica, prštalo je od duela na sve strane, a već na samom početku moglo je sve biti rešeno, ali stopostotne prilike za Tešnjar ne koriste najpre Vasiljević dva puta, a onda i Nebojša Milosavljević koji u sitaciji oči u oči sa golmanom okleva i ne uspeva da zatrese mrežu. U finišu prvog poluvremena umalo da Polet kazni promašaje Tešnjara. Lopta pogadja stativu. U nastavku su se uzbuđenja ređala kao na traci. Najpre u 47 minutu domaći stižu do vođstva iskoristivši prvu i možda jedinu grešku odbrane Tešnjara na današnjoj utakmici.1:0 za Polet, rezultat koji domaće postavlja na 1. mesto. Ipak, tešnjarci su danas pokazali karakter. Nisu klonuli duhom posle primljenog gola, nego počinju ponovo da opsedaju gol domaćih. Propušta se jos jedna prilika. A onda, u 60. minutu penal za Tešnjar. Golman domaćih ruši Vujića i za sudiju nema dileme. Loptu na belu tacku namešta najbolji strelac Tešnjara ove godine Mirko Vučićević. Golman Poleta brani. Šok i neverica medju tešnjarcima. U nastavku akcije korner za Tešnjar. U skoku najsnalažljiviji Željko Jokić. Lopta je u mrezi. 1:1. Radost do neba momaka iz starog grada. A onda detalj koji je prelomio utakmicu i jedina crna tačka ovog derbija. U radosti tešnjaraca štoper domaćina nokautira centarfora Nebojšu Milosavljevića. Nema dileme za sudiju. Crveni karton i domaći utakmicu nastavljaju sa 10 igrača. Polet kreće na sve ili ništa ali oslabljeni ne uspevaju da stvore pravu priliku. Tešnjar vreba iz kontri i jednu od njih u 74 minutu koristi Miloš Marjanović, igrac koji je danas najčešćce bio meta brutalnih startova domaćih. Udarcem iskosa sa ivice šesnaesterca dovodi Tešnjar u vodjstvo. 1:2 za konacan rezultat. Bio je to znak da slavlje može da počne. Na kraju čestitke i od domaćina. Bolji tim je šampion i dogodine će igrati u Okruznoj ligi Kolubara. Bila je ovo utakmica koja je bila kruna cele sezone, sezone koja je bila puna potresa u klubu, ali i u kojoj je ulozeno mnogo rada i napora kako igrača, tako i uprave da bi se na kraju došlo do zacrtanog cilja - pehara Prve lige Valjeva, koji ce sledeće nedelje podignuti kapiten Mićko Vasiljević.

Tešnjar: Radojević, Pavlović, Tadić, Jokić, Kremić, Janjić, Marjanović (Vukosavljević), Vasiljević, Milosavljević Neb (Stašević), Vučićević, Vujić.

Tešnjar 3 : 0 Gradac
Junior Novo Naselje 6 : 3 Mladost Dračić
Zadrugar 4 : 0 OFK Povlen
Pričević 5 : 9 Mladost Kamenica
Lukavac 2 : 1 Kotešica
Iskra 5 : 3 Polet