Gile razbio Slaviju

Utakmicu desetog kola Opštinske lige Smederevo, grupe ''Morava'', između FK''Jedinstva'' i OFK''Slavije''  obeležio je povratnik u redove Jedinstva Stefan Pešić-Gile sa 4 pogotka.

Nakon neuspešnih epizoda u Vrbovcu u smederevskom Železničaru, Stefan Pešić-Gile ove zime vratio se u Jedinstvo, i u svojoj drugoj utakmici  postigao 4 gola. Odbranbeni igrači Slavije jednostavno nisu imali rešenja za raspoloženog Pešića. Prvo gol postigao je u 9 minutu kada je sam izašao pred golmana Slavije Nemanju Koledina i bez problema ga savladao. Drugi gol Pešić je postigao nakon asistencije iskusnog Igora Živanovića, a treći gol Pešić je postigao nakon udarca iz mrtvog ugla, ali je golman Slavije slabo reagovao i loptu sproveo u sopstvenu mrežu. U drugom poluvremenu Jedinstvo je smanjilo  gas pa je lopta samo dva puta zatresla mrežu gostiju. U 50 minutu Pešiću ponovo asistira Živanoviću, a ovaj je opet bio nemilosrdan i to je bilo 4-0 za domaćina.  Peti put mreža Slavije zatresla je u 70 minutu kada je na odličnu asistenciju Miloša Stamenkovića najbolji strelac Jedinstva u ovom prvenstvu Boban Rajković postigao je prvi gol ovog proleća. Treba napomenuti da su igrači Jedindtva zbog svoje sebičnosti i nesnalažljivosti propustili mnogo prilika da do vrha napune mrežu Slavije. Un 85 minutu gosti su postigli počasni pogodak, nakon izvedenog kornera golman Jedinstva Miloš Milivojević nije uspeo da se sporazume sa svojim odbranbenim igračima, a njihovu neodlučnost kaznio je Goran Milojević i smanjio rezultat na 5-1.

Nakon utakmice u prostorijama FK''Jedinstva'' proslavljena je pobeda, ali i rodjendan Bojana Milenkovića Ćureta  jednog od najiskusijih igrača u ekipi Jedinstva.

U narednom kolu Jedinstvo gostuje ekipi Sloge u Lugavčini.

Budućnost 2 : 1 Kolarac
Proleter 7 : 0 Skobalj
Jedinstvo 5 : 1 Slavija
SASK 2 : 1 Sloga