Lajkovčanke na pravom putu

U utakmici 12. kola košarkašice Železničara savladale su ekipu Ljubovije rezultatom 60:57, po četvrtinama (22:09; 10:18;11:15;17:15). Odlična utakmica između dve prijateljske ekipe Iako boqe plasirana Ljubovija, nije izdržala pritisak u Lajkovcu i poklelkla je u uzavreloj atmosferi sa tribina.  Iznenađujuća igra u prvoj četvrtini  domaćih košarkašica, trinaest razlike za Železničar,  doprinela je da se u gostujućoj ekipi pojavi ne sigurnost. Domaće igračice iako oslabljene ne igranjem iskusne Andree Ranković, nisu dozvolile da gošće ozbiljnije ugroze pobedu. Još jedna sjajna partija mlade Anđele Mitrović, koja je svojim dabl-dabl učinkom doprinela važnoj pobedi. Njenih 22poena i 17 skokova, bili su dovoljni da ponese epitet igračice susreta.Sigurnu podršku imala je u igri  Gostićeve sa 11 poena i sigurnom igrom Rađenovićeve sa po 12 poena. Kod gošći najefikasnija je bila kapiten Janković sa  19 poena i Stančić sa 13 poena.  Naredni rival Lajkovačkih košarkašica je ekipa Moravca iz Čačka, a zatim mečevi kod kuće protiv Sivca i Play-Off-a iz Užica.

Rezultat: ŽKK ŽELEZNIČAR - ŽKK LJUBOVIJA 60:57  (22:09; 10:18;11:15;17:15). Gledalaca: 90. Sala srednje škole „17.septembar“ Lajkovac. Sudije: Smrk - Dimitrijević (Beograd). Delegat: Vojnov (Beograd)

ŽKK Železničar Lajkovac: Ignjatović (3 poena), Šćekić, Rađenović (12 poena), Bogdanović (8 poena) kap., Lozo, Milovanović, Antić, Živojinović , Gostić (11 poena),Milkić (4 poena), Mitrović (22 poena),Nikolić Treneri: Milovanović i Pejčić.