Pobeda Požežana

U okviru 13.kola srpske lige zapad, snage su odmerili "imenjaci" iz Požege i Bajine Bašte. Uspešniji su bili domaći, koji su ovim trijumfom uhvatili priključak u grčevitoj borbi za opstanak. Domaći navijači su na pobedu svojih fudbalera cekali mesec dana, kada je u Požegi savladana Šumadija iz Arandjelovca, polovinom oktobra.

Početni minuti susreta protekli su u obostrano opreznoj igri, bez izglednih prilika. Monotoniju su prvi prekinuli domaći. Jerinić je bio u dobroj prilici, da, sa 10-ak metara iskosa, savlada gostujućeg čuvara mreže ali je dugo oklevao, pa je prilika propuštena a da udarac nije ni upućen. Već u sledećem napadu gosti pogadjaju prečku, iskosa sa dvadeset metara. Ostaje pitanje da li je bek gostiju hteo da uputi udarac ili centaršut. To nije poremetilo domaće, koji nastavljaju sa dobrom igrom, ali bez rezultata u prvih 45 minuta.

Početkom drugog dela u igru, kod domaćih, ulazi vezista Ćirjaković - ispostaviće se dobar potez trenera Požežana, Vasilića. Tek što je ušao u igru, Ćirjaković, sa svoje polovine, pasom pronalazi napadača Djokića, koji uspeva da prihvati loptu, umakne zadnjoj liniji gostiju i sa 7-8 metara, postigne pogodak. Rezultat je 1-0 za domaćina.

Posle tog pogotka, Požežani se opredeljuju za čuvanje prednosti i uspevaju u tome, zahvaljujući raspoloženim igračima iz zadnje linije, pre svih Jovanoviću i Radjenoviću, koji su uspeli da neutrališu par dobrih napada gostiju, predvodjenih neumornim Kamberovićem. Mogao je Kovačević da reši pitanje pobednika u poslednjm trenucima susreta ali je promašio prazan gol iz neposredne blizine, nakon što je predriblao golmana gostiju. Ubrzo zatim, začula se pištaljka glavnog arbitra, koja je označila kraj ovog borbenog duela i nova 3 boda za Požežane, koji će im puno značiti u velikoj borbi za očuvanje srpskoligaškog statusa.

Polet (Lj) 4 : 0 Radnički Stobeks
Jedinstvo 2 : 4 Jasenica 1911
Pobeda 0 : 0 Sloboda (Č)
Sloga (P) 1 : 0 Sloga (BB)
Železničar 1 : 0 Partizan (BB)
Mačva 2 : 2 Vujić Valjevo
Sloga (PM) 2 : 1 Rudar
Jedinstvo Putevi 0 : 0 Šumadija