PLS: Inđija - Sinđelić 3:1

Inđija - Sinđelić play off, foto: Anđelko Belić, Sportin

Inđija. Gradski stadion, gledalacaa oko 500. Sudija: Stanko Ostraćanin – Kraljevo, pomoćnici: Dragan Nikolić iz Požarevca i Njegoš Tubić iz Kragujevca. Četvrti sudija: Marko Srećković iz Kragujevca. Delegat: Nenad Nikolić iz Lovćenca. Strelci: Bastajić 9’, Banjac 14’ i 18’ (penal) – Inđija, Đurić 13’ (penal) – Sinđelić. Žuti kartoni: Vidić 13’, Baastajić 84’ – Inđija, Radosavljević 52’ – Sinđelić.

Inđija: Stanivuković 7,5, Veličković 7,5, Vraštanović 7,5 (Bosančić 45’ 7,5), Izberović 7,5 (Višnjić 78’ -), Damnjanović 7,5 (Zerafa 86’-), Maksimović 7,5, Bastajić 8, Banjac (K) 8, Kočović 8, Andrejić 7,5, Vidić 7,5.

Trener: Srđan Blagojević

Sinđelić: Trkulja 7,5, Bumbar 7, Zxang 6 (Jović 45’ 6,5), Osman 7, Matijević 7, Stanković (K) 7, Đurić 7 (Radić 45’ 7), Iv 7, Vujić 6,5, Radosavljević 7, Kuerban 6,5. Trener: Vladimir Madžarević

Po izuzetno vetrovitom i prohladnom vremenu je odigrana poslednja ligaška utakmica na Gradskom stadionu.

Bio je to meč iz 37. kola u kom su Inđija i Sinđelić na teren za igru izveli više nego kombinovanee sastave. Ipak to nije umanjilo borbenost igrača dva tima i kombinatoriku koja je iznedrila u prvom poluvremenu četiri gola. Inđija stiže u vođstvo u 9’. Bastajića je odlično u prostor izbacio Maksimović, a Bastajić u skladu sa svojim znanjem lako matira Trkulju. 1:0.

Tri minuta kasnije i odlična akcija navalnog reda domaćina. Sve je započeo mladi kapiten tima Banjac, lopta je išla kao na traci da bi Damnjanović iz dobre pozicije bio neprecizan. Pratično u nastavku te igre i polukontra gosta i penal. Iv je ušao u kazneni prostor gde ga obara Vidić i sudija pokazuje na belu tačku. Siguran je  bio Đurić, poslavši Stanivukovića na pogrešnu stranu svoga gola, 1:1.

Prvi napad domaćina i nov gol. Opet je Maksimović bio paker. Ovog puta ka Banjcu koji tu priliku iz kaznenog prostora pretvara u dobar udarac i mreža se zatresla, 2:1.

Praktično nova prilika i penal, ovog puta za domaćina. Vujović obara Andrejevića koji je bio u naletu i opet nije bilo dileme, penal. Siguran sa bele tačke je bio Banjac za sada, 3:1.

Do kraja tog dela igre je bilo još prilika za gol. Posebno su izgledne bile za Andrejevića u čak tri navrata, te Banjca i Bastajića.

U drugom poluvremenu  mnogo borbe na  terenu, ali ovog puta mali učinak u prilikama za gol. Vredan pažnje je bio šut Andrejevića u 74’ direktno u  golmana, a ovaj igrač je isti pokušaj sa istim ishodom imao i u 89’. Gost takođe slab u pokušaju da se ugrozi Stanivuković. Najbliži priloci za gol su bili u 62’ posle slobodnog udarca i Jovićevog uklizavanja da stigne tu loptu na petercu domaćina, te šut Matijevića u nadoknadnom vremenu direktno u golmana domaćina.

TSC 1 : 0 Metalac
Javor Matis 1 : 1 Radnički 1923
Inđija 3 : 1 Sinđelić
Zlatibor 1 : 0 Bežanija