Radnički i dalje prvi

Mečevi dva tima uvek su izazivali veliko interesovanje, bili  rezultatski  neizvesni , ma gde se igralo. Radnički je  pre utakmice bio favorit iz mnogo razloga. Beli imaju seriju pobeda, igraju dobro, žele titulu i do kraja prvenstva ne smeju da dozvole iznenadjenje , kako bi se vratili u prvoligaško društvo. S druge strane, Moravac u ovoj sezoni ne igra na ranijem nivou, ali je to ekipa koja je slovila da može da iznenadi svakog rivala.

3. minut Gosti su prvi put prešli centar i mladi Luka Petrović, bivši fudbaler podmlatka Radničkog sudario se sa golmanom Cvetanovićem, zbog čega je igra prekinuta a Cvetanović ipak nastavio utakmicu

6. minut Gosti su pokazali da će više brinuti o svom golu i ugrožavati domaćina iz kontranapada. Dobra akcija Ćirkovića i Pobulića ostala je bez završnice

9. minut Opasan kontranapad fudbalera iz Mrštana. Pobegao je Stefanović, našao se sam ispred Cvetanovića, a Dojkić je spasao siguran gol, klizećim startom izbacio mu je loptu iz nogu

13. minut Solo prodor Markovića ali mu je lopta na šesnaesetcu pobegla

16. minut Posle drugog kornera gostiju glavom je šutirao Mršević ali je lopta “sela” na prečku

17. minut Prva velika prilika za Piroćance, dobra kombinacija Pobulića, Petrova i Stojkovića, najbolji strelac “belih” sa pet metara šutirao je u golmana. Gosti za sada igraju veoma mudro i tehnički doterano

25. minut Fudbaleri trenera Predraga i Nenada Stamenkovića, iako Radnički ima inicijativu deluju mirnije, povezanije i tehnički veoma dobro. Domaći za sada uporno pokušavaju da ugroze gol preko Ace Stojkovića, ali odbrana Moravca za sada funkcioniše besprekorno. I dalje bez golova

33. minut GOOOOL  Aca Stojković 1:0

Ilić je prošao odlično levom stranom, odigrao povratnu loptu, pirotski “mister gol” je sa 5-6 metara snažno ciljao i “pocepao” mrežu gostiju. Radnički konačno vodi.

40. minut Iako izgleda da se igra korektno zabeležili smo veliki broj prekršaja i tri žuta kartona. Petrov zbog starta, Tolić zbog prigovora i gostujući fudbaler zbog simuliranja. Posle primljenog gola, gosti deluju nekako nervoznije, više greše ali i dalje pribegavaju prekršajima na sredini terena čime žele da zaustave napade Radničkog

45. minut KRAJ Domaći zasluženo vode, imali su loptu više u posedu, ali nije bilo očekivanih povoljnih prilika pred golom. Gosti su dobro čuvali svoj gol i u nekoliko navrata kontranapadima opasno ugrožavali Piroćance. Zasluženo vodjstvo Radničkog.

47. minut Marko Vidojević odlučio se za prvu izmenu. Umesto nedovoljno oporavljenog Petrova u igri je talentovani Veličković. U drugom poluvremenu stiče se utisak da su gosti počeli opreznije u nastojanju da brane svoj gol.

55. minut Stefan Marković je pao na ivici šesnaesterca. sudija ništa nije svirao. Petrović je centrirao ali je lopta završila u korneru.

56. minut Tri fudbalera Radničkog bila su u napadu u odnosu na dva gostujuća igrača. Stojković je prebacio loptu na levu stranu do Pobulića, na desnoj je stajao sam Ćirković ali je Pobulić loše centrirao golmanu u ruke

57. minut Bomba Vlajkovića sa 25 metara, ali je golman Stamenković “izvadio” loptu ispod prečke. Radnički je krenuo agresivnije u nastavku, gosti rešenje u odbrani nalaze u prekršajima. I dalje rezultat iz prvog poluvremena

68. minut Boža Mančić je ušao u šesnaesterac, startovao je desni bek gostiju, da li je bilo kontakta ili ne, tek veoma dobri sudija Nemanja Mitrović iz Prokuplja samo je odmahnuo rukom i pokazao da od penala nema ništa. U poslednjih desetak minuta Piroćanci su još agresivniji ali bez završnice. Kombinacija Dojkića i Mančića, ovaj drugi je centrirao, pravo golmanu u ruke. Gledaoci traže drugi pogodak jer su gosti i dalje opasni u kontranapadima

76. minut Potpuna inicijativa pirotskih fudbalera kojima nedostaje Miloš Spasić jer je Stojković stalno usamljen i izmedju dva igrača teško uspeva da ugrozi gol gostiju. Bilo je nekoliko prilika za Stojkovića, ali su gostujući igrači i golman Stamenković uspevali da ga zaustave. Kontranapad Radničkog Stojković je pobegao centarhalfu, ali je golman uspeo da stigne prvi do lopte. Povredjenog i već umornog strelca jedinog gola, Aleksandra Stojkovića zamenio je Tomović. I dalje se čeka drugi gol

80. minut Rezervni fudbaler Petković se u trku oslobodio od svog čuvara, na levoj strani je čekao Ćirković, ali Petković nije uspeo da prebaci do svog saigrača

81. minut Brzi napad Piroćanaca po desnoj strani Tomović je bio na petercu, Vlajković pobegao po desnoj strani i umesto da uputu paralelu do Tomovića on je visoko podigao loptu koja je završila u golautu. Joj jedna u seriji prilika za bele ostaje neiskorišćena. Gosti sve manje ugrožavaju gol Radničkog, mada su i dalje u kontranapadima veoma opasni

85. minut Fubaleri Moravca izgubili su loptu na 20m od gola Radničkog, Tomović je prihvatio, bila su dva fudbalera Radničkog i jedan gostujući, Tomović je umesto Ćirkoviću loptu poslao golmanu Stamenkoviću u ruke.

88. minut Petković se ponovo našao u dobroj prilici da ugrozi protivnički gol, ali je sa 20m šutirao preko prečke. U toku je poslednji minut utakmice, gosti imaju priliku da iz slobodnog udarca ugroze domaći gol, ali je Veličković sa ruba šesnaesterca izbacio loptu glavom u polje.

93. minut KRAJ! Radnički je zasluženo osvojio bodove protiv veoma dobro taktički i tehnički pripremljene ekipe. Očigledno da napad  “belih” ne funkcioniše dovoljno dobro onako kako se igra kad je u ekipi Pati Spasić.

Bio je ovo jedan od onih mečeva koji karakteriše pritisak da se bodovi “moraju” da osvoje, jedan od mečeva  kada je rival rasterećen, tim koji ne “juri” plasman, tim koji je dobro postavljen, igra taktički dobro. Moravac ima nekoliko fudbalera koji znaju da igraju fudbal, imaju dobru tehniku i to koriste kao prednost,  pre svega u kontranapadima. Fudbaleri braće Stamenković su to demonstrirali u prvom poluvremenu, da bi u nastavku Radnički popravio igru i zasluženo osvojio bodove.

Iskreno, nije lako Marku Vidojeviću i njegovim igračima. Umor od “fudbalskog rata” u Prahovu, povreda Patija Spasića, sve to poremetilo je onaj ritam, onu igru, koja je obarala prtvnike i punila im mreže. Vidojević je imao malo vremena da igrače vrati u ritam, bili su bez svežine, u prvom delu igrali “teško” da bi taj gol nekako olakšao situaciju u nastavku, kada su se gosti više orijentisali na odbranu.

Problem Marka Vidojevića, verovali ili ne su dva ponajbolja napadača u Ligi. Patija Spsića nema na terenu i to je nerešiva enigma za trenera Piroćanaca. Pirotski “mister gol”  Aca Stojković je problem u drugom smislu. “Na njemu” su uvek dva ili tri igrača, ima dosta “sitnih” prekršaja u skoku koje sudije ne sviraju, ima i direktnih startova, tako da je Stojković na mukama tokom meča. Sa Spasićem u tandemu i razigranijim Ćirkovićem na levoj strani to je druga priča. Stojković je danas, vidno hramajući napustio teren, što je rezultat, upravo načina na koji ga protivnici čuvaju.

I, kada se sve ovo ima na umu, svaka pobeda posle teških mečeva, svaka pobeda protiv rasterećenog i za igru raspoloženog prtovnika je značajna.

I još nešto ovaj teren normalnih dimentija , dobro pripremljen predstavlja pravo uživanje za protivnike ,,belih,,. Jeste da i u Mrštanu postoji  teren koji je medju boljima, ili bolji od mnogih, ali, momci braće Stamenković, imali smo utisak , da su ,,na pirotskom ćilimu,, u prvom poluvrmenu uživali u igru.

I ono poznato nepisano  fudbalsko pravilo. U trci za prvo mesto u lepoti  igre  “se ne umire”. Bodovi su najvažniji da bi se održao ritam u odnosu na rivala. Bodovi su danas bili najvažniji, a lepotu i igri Piroćanaca smo gledali i gledaćemo!

Zbog svega toga, Marko Vidojević  i nlegovi fudbaleri, kao i svi mi, možemo da budemo zadovoljni. Videli smo viteško nadmetanje i dva tima medju retkima u Srpskoj ligi koji žele da igraju fudbal i da se nadmeću.

Zbog toga i čestitke akterima utakmice i njihovim trenerima

Mladi sudija Nemanja Mitrović iz Prokuplja sudio je pošteno, dobro procenjivao i pokazao da će generacija mladih arbitara uneti nov kvalitet u srpski fudbal.

Srpska liga 23. kolo: Radnički - Moravac Orion Mrštane 1:0 (1:0)

Radnički:  Cvetanović 7, Vlajković 7, Mančić 7, Dojkić 8, Marković 8, Tolić 7, Pobulić 7, Petrov 6 (Veličković -),   Ilić 7 (Petković-), Stojković 8 (Tomović-), Ćirković 7. Rezerve: Koković, Radičević, Veličković, Petković, Stanković, Djordjević, Tomović.

Stelac: Aca Stojković 33. minut. Igrač utakmice: Aca Stojković, Radnički Pirot.