Proleter bolji u prijateljskom duelu

Fudbaleri Spartaka su u toku prvenstvene pauze odigrali prijateljsku utakmicu protiv Proletera iz Novog Sada. Slavili su novosađani koji su pobedili kombinovani tim Spartaka sa 3:0

Trener subotičana, Predrag Rogan, iskoristio je prijateljsku utakmicu da šansu pruži nekim igračima sa manjom minutažom. Početak utakmice pripao je domaćim fudbalerima koji su stvarali prilike pred golom protivnika. U šansi su bili Milošević a zatim i Dunđerski, međutim odbrana Proletera je bila veoma sigurna. Ipak, do vodstva stižu gosti, i to u 29. minutu kada je Jablan uputio centaršut pred gol Spartaka gde je loptu dočekao Rodrigo i smestio je u mrežu az 0:1. Spartak je odgovorio dobrom akcijom koju mladi Šormaz nije uspeo da iskoristi i poravna rezultat. U finišu prvog poluvremena Proleter udvostručuje prednost preko Pjošte.

U nastavku utakmice obe ekipe su imale po nekoliko poluprilika, ali jedino su gosti uspeli da postignu gol. U  u 54. minutu Pjošta je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 0:3.

Spartak Ždrepčeva Krv – Proleter 0:3 (0:2)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: 100. Sudija: Jeknić (Subotica). Strelci: 0:1 Rodrigo (29.), 0:2 Pjošta (45.), 0:3 Pjošta (55. minut).

Spartak Ždrepčeva krv: Lučić, Radovanović, Otašević, Đorđević, Vukčević, Mladenović, Torbica, Milošević, Dunđerski, Tripković, Šormaz. Igrali su još: Dubljanić, Tekijaški, Glavčić, Tufegdžić, Obradović, Đenić.

Proleter: Elesin, Lambulić, Jablan, Plavšić, Pjošta, Vukobratović, Ilić, Ovusu, Krasić, Stamenić, Rodrigo. Igrali su još: Vesić, Tanasin, Ćuković, Klimako, Jokić, Govedarica, Čović, Čolović, Novaković, Vujaklija.