Prva Niška Liga: Mladost - OFK Niš 2:0

Igralište u Medoševcu, gledalaca 100, teren solidno prripremljen za igru, organizacija utakmice odlična, sudija dobro obavio zadatak. Derbi kola a možda i jesenjeg dela prvenstva pripao je domaćima, koji su od prvog minuta pokušali da presingom onemoguće pas igru gostiju i to im je uspelo, počelo je konfuzno kod gostiju loš prenos igre loš pas igrača u zadnjoj liniji doprineli su domaćinu da u prvih sedam minuta izvede nekoliko korni i zbivanja preseli ispred gola Stojkovića, ali prvu šansu imaju gosti, a to se kasnije ispostavilo možda kao i prekretnica utakmice kada Todorović izlazi sam ispred golmana ali je oklevao i njegov šut blokiraju domaći igrači. I u 11 minutu 1-0 opet loša reakcija zadnje linije na loptu koja se kratko odbila do šesnaesterca natrčava Lazarević i lepim šutem dovodi svoj tim u vodjstvo. Period do 25 minuta prvog poluvremena obe ekipe igraju nervozno a onda gosti kontrolišu igru i do poluvremena stvaraju stoprocentnu priliku ali Dušanić je nije iskoristio.

Početak drugog poluvremena i 52 minut i meč je rešen napamet ispucana lopta golmana domaćih posle presinga gostiju i možda jedina greška sudijske trojke kada igrač domaćih neshvatljivo ostaje sam i izlazi u duel sa Stojkovićem. Prvi pokušaj golman gostiju brani ali se lopta srećno odbila do domaćih i vode sa 2-0

Do kraja trener Djordjević je izmenama pokušao da promeni nešto u svom timu ali i pored dobre igre u poslednjih pola sata nisu gosti uspeli da savladaju danas dobrog golmana domaćih. Na kraju u derbiju zaslužena pobeda domaćih 2-0 i prvi poraz našeg tima u ovoj sezoni

Rudar 1 : 0 Crvena zastava
Proleter 3 : 2 Budućnost (P)
Mramor 3 : 1 Omladinac
Vrtište 6 : 0 Sloboda
Delijski Vis 5 : 4 Jedinstvo
Brzi Brod 5 : 1 Aluminjum
Radnički 1 : 1 Budućnost (PK)
Mladost 2 : 0 OFK Niš