Kragujevčani u trećoj brzini: Maksimović i Vujasin vesnici proleća

Fudbaleri Radničkog 1923 sjajno su započeli prolećni deo sezone u Prvoj ligi Srbije. Učenici Dejana Nikolića osvojili su sva tri boda na gostovanju Zlatiboru u utakmici 23. kola – 1:3 (0:2) i načinili važan korak ka obezbeđivanju mesta u plej-ofu. Blistao je mladi Đorđe Maksimović, koji je sa dva postignuta gola u 2. i 51. minutu dao veliki značaj pobedi svog tima, a u listu strelaca upisao se i Mile Vujasin predivnim pogotkom u 11. minutu.

Sudeći po današnjoj premijeri u Priboju, navijači Radničkog mogu sa pravom očekivati još puno radosti od strane njihovih ljubimaca ovog proleća. Četa Dejana Nikolića je pokazala zube favorizovanom domaćinu i odnela sva tri boda u Kragujevac, nagovestivši visoke takmičarske domete u nastavku sezone.

Kragujevčani su poveli već u 2. minutu kada je snalažljivi Đorđe Maksimović iskoristio smušenost u odbrani Zlatiboraca i poslao loptu iza leđa Dalibora Divca.

Novi šok za domaće usledio je u 11. minutu. Vujasin je prihvatio odbijenu loptu na nekih osamnaest metara od gola Zlatiboraca, a zatim je idealno „poklopio“ i poslao u donji desni ugao za vođstvo Radničkog od 2:0. Bio je to sedmi gol Mileta Vujasina u sezoni i svakako jedan od najlepših u ovom 23. kolu Prve lige Srbije.

Pokušali su fudbaleri Zlatbibora da uzvrate nakon ovog „blickriga“ Radničkog, ali su udarci Miličića i Živanovića sa distance završili van okvira gola. U dobroj poziciji bio je i Rade Glišović, koji sa pet metara nije uspeo da nadmudri Raičevića.

Na drugoj strani dve odlične prilike da vođstvo svog tima učini ubedljivijim propustio je Tomislav Todorović. Prvi put mu je golman Divac „ušao u šut“, a potom mu je zasmetao Glišović.

U završnici prvog dela susreta Lukić je pokušao da uposli Maksimovića, ali bila je to isuviše visoka lopta da bi je mladi napadač kragujevačkog tima prihvatio.

Posle samo šest minuta igre u drugom poluvremenu Radnički je stigao i do trećeg pogotka. Toma Todorović je uputio nezgodan udarac sa više od dvadeset metara, lopta se odbila od stative i došla do Maksimovića, koji je imao lak zadatak da je prosledi u nebranjenu mrežu.

Time je pitanje pobednika ovog susreta faktički bilo rešeno, a sve što su fudbaleri Zlatibora uspeli da urade do kraja utakmice jeste počasni pogodak, koji je posle kornera u 80. minutu postigao Milan Milanović.

ZLATIBOR – RADNIČKI 1923 1:3 (0:2)

Gradski stadion u Priboju
Gledalaca:
500
Sudija: Dejan Gligorijević (Beograd)
Pomoćnici: Dragan Nikolić (Požarevac), Atila Harmat (Subotica)
Strelci: Maksimović u 2. i 51, Vujasin u 11. minutu za Radnički 1923, a Milanović u 80. minutu za Zlatibor

ZLATIBOR: Divac, Todorović (od 46. Đokić), Dragačević, Miličić, Glišović, Živanović (od 78. Mihajlović), Jokić, Milanović, Medić (od 22. Tasić), Stojanovski, Stojanović

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Popović, Petrović, Zdravković, Aleksijević, Kovačević, Maksimović (od 90. Grbović), T. Todorović (od 82. Ilić), Vujasin, Lukić (od 76. Žerađanin).

Kragujevčani su nakon ove pobede načinili skok sa sedme na šestu poziciju prvoligaške tabele, pretekavši do ovog kola šestoplasirani beogradski Sinđelić.

Naredni takmičarski izazov „crvene“ očekuje u nedelju, 3. marta, kada na „Čika Daču“ stiže vodeći Javor Matis u okviru 24. kola. Početak utakmice predviđen je za 14 časova.