Voša ubedljiva pred nastavak sezone

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Slobode iz Užica rezultatom 5:0 (3:0), u prijateljskom meču odigranom u Novom Sadu.

Pred oko 100 gledalaca na terenu SC „Sajmište“, strelci za Vošu bili su Mesarović u osmom, Gajić u 26, Matić u 40, Zukić u 47. i Kone u 66. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Simić (od 53. Kačavenda) – Živković, Veselinović, Zlomislić, Ignić – Topić, Tegeltija – Zukić, Matić (od 46. Kone), Mesarović – Gajić.

Sloboda: Jovanović (od 68. Cvijović) – Jezdimirović, Đ. Lazović (od 61. Filipović), Đ. Simić, Sergei – N. Lazović, Tvrdišić, Živković, Milenković (od 66. Kočijašević) – Molerović, M. Simić (od 68. Ilić).

Voša je povela već u osmom minutu, kada je Mesarović prihvatio loptu u šesnaestercu Slobode i preciznim udarcem sa desetak metara doveo svoj tim u vođstvo.

Isti igrač mogao je da postigne pogodak i u 14. minutu, kada je lepo prihvatio pas upućen od strane Gajića, ali je lopta, nakon šuta sa desetak metara iskosa, pogodila spoljni deo mreže.

U 18. minutu meča, udarac sa oko 11-12 metara uputio je Matić, golman Jovanović je odbranio, nakon čega je i Gajić šutirao sa pet-šest metara iskosa, ali je lopta prošla pored gola. Samo osam minuta kasnije, opet je Matić uputio udarac, s tim da je ovoga puta lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Ipak, u 26. minutu, crveno-beli su duplirali vođstvo. Matić je sa leve strane odigrao dobar pas u peterac ka Gajiću, koji je neometan pogodio nebranjenu mrežu Slobode.

Samo pet minuta kasnije, dobru priliku imao je i Zukić, koji je šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, ali je lopta pogodila stativu, da bi u 35. minutu bio dosuđen penal za Vošu.

Zukić je lepo prošao pored dvojice igrača Slobode i proigrao Matića, koji je oboren u šesnaestercu, pa je sudija David Matić dosudio najstrožu kaznu. Penal za Vojvodinu izveo je Gajić, ali je lopta pogodila prečku protivničkog gola.

Posle oduzete lopte u 39. minutu, u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Jovanovićem našao se i Tegeltija, ali je čuvar mreže Slobode odbranio i izbio loptu u korner. Ipak, nakon tog kornera, Vojvodina je došla do svog trećeg gola na utakmici.

Mesarović je centrirao, a Matić se dobro postavio i glavom sproveo loptu u mrežu rivala, a već u drugom minutu drugog poluvremena, bilo je 4:0 za Vojvodinu.

Tada je Zukić šutirao sa ivice šesnaesterca i lob udarcem prebacio golmana Jovanovića, za razliku od 57. minuta, kada je sa slične udaljenosti Jovanović odbranio njegov udarac.

U 66. minutu, Voša je postigla svoj pet pogodak na meču. Iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, centrirao je Mesarović, Veselinović je uputio udarac glavom, golman Jovanović je odbranio, ali se lopta odbila do Konea, koji ju je preciznim udarcem sa desetak metara poslao u mrežu.

Nova prilika za crveno-bele usledila je u 72. minutu, kada je Gajić bio u dobrom solo prodoru, prošao pored dvojice igrača Slobode i šutirao sa oko 18 metara, ali je lopta pogodila stativu. I u nastavku meča, crveno-beli su imali još nekoliko solidnih napada, koji su se uglavnom završavali udarcima iz daljine, ali promene rezultata više nije bilo, te je meč završen ubedljivom pobedom Vojvodine.