PL: Siti i Aguero ponizili Čelsi i ispisali istoriju

Fudbaleri Mančester Sitija ponizili su Čelsi u derbiju 26. kola Premijer Lige. Siti je slavio sa 6-0 što je najubjedljivija pobjeda Sitija u istoriji nad Čelsijem.

Siti je sjajno otvorio susret. Već u ččetvrtoj minuti, Sterling je pogodio za 1-0. Samo par minuta kasnije, Aguero je promašio zicer. Ipak, Aguero je uspio doći do pogotka. Dao je fantastičan pogodak za 2-0 sa 25 metara. Aguero je bio ponovo strijelac kada je pogodio za 3-0. Do kraja prvog poluvremena, Siti je dao i četvrti gol a strijelac je bio Gindogan.

U drugom poluvremenu Siti je nastavio u sjajnom ritmu. Sterling je izborio jedanesterac a Serhio Kun Aguero pogodio je za 5-0. To je bio het trik za Kuna ukupno 11. u Prmijer Ligi. Time se sjajni Argentinac izjednačio po broju het trikova sa legendarnim Širerom na prvom mjestu igrača po broju het trikova u PL. Do kraja susreta Siti je dao i šesti gol a strijelac je bio Žesus.