Dortmundsko ludilo

Luda utakmica na Signal Iduna parku u 21. kolu Bundeslige – lider je imao lagodnih 3:0 i otvoren put ka novom trijumfu, ali je Hofenhajm u završnici napravio čudo i dozvolio Dortmundu da osvoji samo jedan bod.

Golovima Sanča i Gecea u prvom, pa onda i Gereira u drugom poluvremenu Borusija je stekla, činilo se, nedostižnu prednost.

Ipak, u posljednjih petnaestak minuta viđena je rapsodija gostiju u režiji dvostrukog strijelca Belfodila i Kaderabeka.

Dortmund sada ima osam bodova više od Bajern Minhena, ali bi Bavarci mogli da smanje zaostatak ukoliko od 18.30 sati savladaju Šalke na Alijanc areni.

Borusija iz Menhengladbaha je podbacila i kod kuće doživjela težak poraz od Herte 3:0.

Lajpcig i Frankfurt igrali su bez golova, dok je neriješeno bilo i u duelu Frajburga i Volfsburga (3:3).

Važne bodove u borbi za opstanak upisao je Hanover savladavši Nirnberg 2:0.