Ukrajinci bolji od Spartaka

Fudbaleri Spartaka poraženi su od ekipe Vorskla, člana Premijer lige iz Ukrajine sa 4:2.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli golom Kobakhidzea u 24. minutu. Uprkos blagoj dominaciji Ukrajinaca fudbaleri Spartaka su desetak minuta kasnije poravnali preko Obradovića na 1:1.

U drugom poluvremenu Vorskla je bila opasnija po gol. Njihov novi igrač Šehić uspeo je da dovede Ukrajince u vodstvo pogodivši gornji desni ugao za 1:2. Do trećeg gola Vorskla je došla greškom odbrane Spartaka, defanzivac Kerkez hteo je da vrati loptu svom golmanu i na žalost poslo je u mrežu za 1:3. Subotičani su vrlo brzo smanjili prednost protivnika golom  Tekijaškog u 68. minutu. Konačan rezultat postavio je Šehić svojim drugim golom na utakmici za konačnih 2:4.

Nemanja Tekijaški je odigrao zapaženu ulogu u današnjoj utakmici, postigao je gol i zabeležio jednu asistenciju. – Odigrali smo jednu dobru utakmicu protiv odlične ekipe, dobro smo istrčali. radujem se golu koji sam postigao jer je ovo moj prvenac u dresu Spartaka. Primili smo četiri gola, ali bitnije je da smo dobro istrčali. Dobijeni golovi su posledica “teških” nogu, izašli smo iz jakog ritma treninga. Mislim da će sve to doći na svoje do početka prvenstva. Postigli smo dva gola, odigrali korektno u napadu, ali mislim da u odbrani moramo mirnije da rešavamo neke situacije.

Spartak Ždrepčeva krv – Vorskla 2:4 (1:1)

Strelci: 0:1 Kobakhidze (24. min), 1:1 Obradović (35.min) 1:2 Šehić (52. min), 1:3 Kerkez a.g (62. min), 2:3 Tekijaški (68. min), 2:4 Šehić (84.min)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Vukčević, Kerkez, Đorđević, Glavčić, Milošević, Radovanović, Đenić, Obradović, Denković. Igrali još: Dunđerski, Mladenović, Tufegdzic, Marčić i Tripković.

Vorskla: Tkachenko, Chyzhov, Perduta, Artur, Sharper, Chesnakov, Kobakhidze, Rebenok, Skliar, Habelok, Careca. Igrali još: Shust, Dallku, Martynenko, Sapai, Petrović, Sakiv, Kane, Šehić, Mysyk, Vasin, Kolomoiets