Jordan iznenadio aktuelnog prvaka

Fudbalska reprezentacija Jordana priredila je veliko iznenađenje na startu 17. Kupa Azije, pošto je danas u okviru 1. kola grupe B savladala branioca titule Australiju 1:0.

Jordan je do prednosti stigao u 26. minuti, kada nakon kornera, odlično skače Bani Jasen koji dovodi svoju reprezentaciju u vođstvo. Nastavak susreta donio je terensku inicijativu branioca titule, ali su Jordanci uspješno branili, a u dva navrata su iz kontra napada i opasno prijetili. “Sokerosi” su najbliže izjednačenju bili u 5.   minuti sudijske nadoknade, ali je udarac Ikonomidisa odbranio Sabah.

Premda Australija spada u red favorita, Jordanci su pokazali da nema nepobjedivih, te da nam predstoji zanimljiv šampionat azijskog kontinenta. U ovoj grupi još se nalaze Sirija i Palestina.

Foto : Jordan.fa