Trinkijeri na pravom putu

U X kolu grupe C, Partizan NIS je pobedio turski tim rezultatom 87:72 (25:21, 18:11, 23:22, 21:18). U Top 16 fazi, crno-beli će igrati u grupi E protiv Monaka, Albe i Lijetuvos Ritasa.

Partizan ide dalje! Crno-beli su u poslednjem kolu grup C, 7Days Evrokupa pred punim tribinama hale "Aleksandar Nikolić" savladali Turk Telekom sa 87:72 i tako izborili plasman u Top 16 fazu ovog takmičenja. U novoformiranoj grupi E, Partizan NIS će igrati protiv Monaka, Albe i Lijetuvos Ritasa.

Već na početku susreta Parni valjak je krenuo silovito, Nikolić i Janković su pogodili tri trojke, ali su gosti korak po korak uspeli da nakon nekoliko minuta preokrenu rezultat. Ipak, poslednji minut prve četvrtine je bio najava onoga što će se dešavati do kraja utakmice. Partizan je prvi period rešio u svoju korist sa 25:21, da bi prednost na poluvremenu već bila dvocifrena.

U drugom delu utakmice, gosti su nekoliko puta uspevali da smanje zaostatak, ali su crno-beli večeras imali spreman odgovor na sve izazove, što je na kraju donelo i +15 za Top 16 7Days Evrokupa!

Na konferenciji za medije posle utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Verujem da smo odigrali kao tim u napadu i odbrani. I dalje grešimo, ali smo smanjili greške u poslednje vreme i zato smo odigrali dve jako dobre utakmice, u Lionu i ovde. Mislim da smo zaslužili da prođemo u Top 16. Nismo uradili ništa posebno, samo se poboljšavamo i bilo je jako, jako lepo dati ovo našem Pioniru. Posle mnogo godina proći u Top 16 – nije Evroliga, ali je važan kup. Pošto je kod vas Božić kasnije, ovo neka bude za Novu godinu", rekao je Trinkijeri.

Nakon pitanja predstavnika medija, trener crno-belih je nastavio:

"Jako sam srećan zbog mojih igrača. Nije lako sa mnom. Oni su prihvatili izazov. Ja neki put po glavi, neki put po repu, ali meni je baš drago zbog publike i zbog našeg tima. Jer, prvi put posle 2013. idemo dalje. Ova institucija je to zaslužila. Sada je meni drama da igramo u subotu protiv Cedevite – toliko sam takvih utakmica igrao i znam kako će biti, najteža utakmica do sada za našu ekipu. Najteža, ne možete zamisliti, ja sam im rekao, ako se sutra na treningu pojavi jedan ludi Italijan…Sve ću ih prebiti. Večeras moramo dobiti Cedevitu, a ne u subotu. Ne bojim se ničega, nisam lekar, ne spasavam život, ali ovo je ogromni izazov za našu ekipu. Ne može da bude veći. Lakše bi bilo protiv CSKA ili Fenerbahčea", zaključio je Trinkijeri.

Pred košarkašima Partizana NIS, sada je nova utakmica u hali "Aleksandar Nikolić". U subotu, 22. decembra u Beograd stiže zagrebačka Cedevita protiv koje će crno-beli igrati u okviru XII kola ABA j.t.d. lige.

Partizan NIS: Pejdž 10, Si 7, Marinković 5, Gegić 3, Veličković 4, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 18, Janković 12, Lendejl 6, Gagić 13, Nikolić 9

Turk Telekom: Landenzberg 10, Reding 5, Kaja Peker, Akin, Sonsirma, Arslan 4, Peker, Turen 4, Jildirim 3, Gebrijel 16, Kempbel 9, Štimac 21

(Foto: Dragana Stjepanović, video: 7Days EuroCup; Partizan NIS)