Tottenhemu veliki bod

Veliki dan za engleski fudbal, potop Italijana – Liverpul i Totenhem uspjeli su da obezbijede plasman u osminu finala Lige šampiona, a istovremeno pošalju Napoli i Inter u Ligu Evrope.

Aktuelni vicešampion je na Enfildu, u direktnom obračunu, savladao Napoli minimalnim rezultatom. Presudio je Salah, majstorijom u 34. minutu.

Liverpul je tako zauzeo drugo mjesto, iza Pari Sen Žermena koji nije imao većih problema protiv Crvene zvezde. “Sveci” su u Beogradu trijumfovali sa 4:1 pogocima Kavanija, Nejmara, Markinjosa i Mbapea.

Beograđani su dobro igrali početkom nastavka i to krunisali golom Gobeljića, ali nisu imali snage za nešto više.

Totenhem je u finišu izvukao bod na gostovanju Barseloni (1:1) i remijem završio ispred Intera. Lukas Moura je bio spasilac londonskog tima u 85. minutu.

Inter je imao veliku šansu da ode dalje, međutim nije pobijedio PSV na domaćem terenu. I na Meaci je bilo 1:1.

Borusija je završila kao pobjednik grupe A, savladavši Monako u gostima 2:0. Atletiko Madrid je remizirao na terenu Briža bez pogodaka.

Liga šampiona, 6.kolo:
Briž – Atletiko 0:0
Monako – Borusija 0:2 (Gereiro 15, 88)
Inter – PSV 1:1 (Ikardi 73 – Lozano 14)
Barselona – Totenhem 1:1 (Dembele 7 – Moura 85)
Crvena zvezda – PSŽ 1:4 (Gobeljić 56 – Kavani 10, Nejmar 40, Markinjos 74, Mbape 90+2)
Liverpul – Napoli 1:0 (Salah 34)