Tri boda iz "Zemunela"

Izuzetno važna pobeda ekipe Metalca, izvojevana na terenu Teleoptika.

Fudbaleri Metalca su dobro otvorili utakmicu. Prva prava situacija pred golom domaćina, pretvorena je u pogodak. Savić je oboren u šesnaestercu domaćih i sudija Srećković pokazuje na belu tačku. Odgovornost preuzima Anđić i rutinski vara golmana domaćih za vođstvo Metalca od 0:1.

Nakon toga utakmica se otvorila. Dve dobre situacije propustili su Mijailović i Ilić, da već u prvom poluvremenu reše pitanje pobednika. Ohrabreni promašajima, mladi igrači Teleoptika preuzimaju inicijativu. Bolje se snalaze po teškom terenu i diktiraju tempo do kraja prvog poluvremena, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Sličan scenario videli smo i u drugom poluvremenu. Metalac je svesno prepustio Teleoptiku posed i inicijativu, a svoju priliku tražio iz kontri i polukontri.

Posle par propuštenih prilika, priseban je Krstić, posle kontranapada i povećava vođstvo Metalca na 0:2.

Osam minuta posle pogotka Krstića, sudija Srećković pokazuje ponovo na belu tačku, ali ovog puta za Teleoptik. Vujanić realizuje jedanaesterac i smanjuje rezultat na 1:2.

Do kraja utakmice viđeno je puno prekida i igre na sredini, što je više odgovaralo ekipi Metalca, koja je uspela da sačuva vođstvo do kraja meča, za izuzetno važna tri boda.

Poslednji duel u jesenjem delu prvenstva fudbalere Metalca očekuje narednog vikenda, kada nam u goste dolazi Sloboda.

Teleoptik – Metalac 1:2 (0:1)