OFK Bačka – Vojvodina 0:0

U 20. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine su danas gostovali ekipi OFK Bačke u Bačkoj Palanci. Na stadionu je bilo prisutno oko 1.500 gledalaca, među kojima su i oko 150 navijača Vojvodine.

6. minut: Posle duela između Lazarevića i jednog od fudbalera OFK Bačke, došlo je do guranja između gotovo svih igrača na terenu, posle čega su žute kartone dobili Emil Rockov u Vojvodini i Uglješa Radinović iz OFK Bačke.

11. minut: Posle lepog duplog pasa sa Gojkovom, Arsić je šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je Zogović uhvatio loptu. 13. minut: Posle centaršuta Radinovića sa leve strane, Spremo je uputio udarac iz prve sa oko 11-12 metara, ali je lopta prošla pored stative. 16. minut: Radinović je oduzeo loptu Milojeviću na oko 40 metara od gola Vojvodine, krenuo napred i potom proigrao Makarića, koji je šutirao sa oko 13-14 metara, ali je Rockov odbranio. 18. minut: Radinović je šutirao sa oko 25 metara, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola.

21. minut: Zbog prekršaja nad Neškovićem na sredini terena, žuti karton u ekipi OFK Bačke dobio je Aleksandar Kostić. 31. minut: Gojkov je u šesnaestercu OFK Bačke lepo proigrao Lazarevića, koji je šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, ali je lopta prošla van okvira gola. 43. minut: Posle kornera koji je izveo Đorić, udarac glavom sa oko pet metara iskosa je uputio Grabež, ali je lopta prošla pored gola.

48. minut: Spremo je šutirao sa oko 22 metra, ali pravo u golmana Rockova. 49. minut: Izvršena je prva izmena u timu Bačke: izašao je Aleksandar Kostić, a ušao Željko Arsić. 50. minut: Radinović je šutirao sa oko 25 metara, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola. 57. minut: Zbog prekršaja nad Makarićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Damir Zlomislić. 59. minut: Slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 30 metara izveo je Lazar Arsić, ali je lopta otišla daleko van okvira gola.

60. minut: Radinović se driblingom oslobodio Milojevića i šutirao sa oko 25 metara, ali je lopta otišla preko prečke. 62. minut: Zbog povlačenja Lazarevića za dres na sredini terena, žuti karton u ekipi OFK Bačke dobio je Luka Mićić. 63. minut: Izvršena je prva izmena i u timu Vojvodine: izašao je Lazar Arsić, a ušao Aleksandar Mesarović. 64. minut: Vojvodina je imala stopostotnu priliku za pogodak. Antić je dobro proigrao Neškovića, koji je zaobišao svog čuvara i šutirao sa oko pet-šest metara iskosa, a golman Zogović je uspeo odbrani, nakon čega se lopta od stative odbila u polje.

65. minut: Iz skoro iste pozicije, samo ovoga puta sa oko sedam-osam metara udeljonosti, ponovo je šutirao Nešković, ali je Zogović još jednom odbranio. U nastavku akcije, došlo je do duela između Neškovića i jednog fudbalera OFK Bačke, posle čega su fudbaleri Vojvodine tražili od sudije Igora Stojiljkovića da dosudi penal, ali je on umesto toga pokazao žuti karton Nikoli Antiću zbog prigovora.

66. minut: Izvršena je i druga izmena u timu OFK Bačke: izašao je Luka Mićić, a ušao Veseljko Trivunović. 67. minut: Vojvodina je imala novu stopostotnu šansu za gol. Gajić je odlično proigrao Mesarovića, koji je izbio sam ispred Zogovića i šutirao sa oko 18 metara, ali je lopta otišla preko prečke. 68. minut: Zbog prigovora sudiji na to što Mesaroviću nije pokazao žuti karton nakon faula nad jednim fudbalerom OFK Bačke, žuti karton u OFK Bačkoj dobio je Bojan Zogović.

74. minut: Izvršena je druga izmena i u timu Vojvodine: izašao je Nikola Gajić, a ušao Ognjen Đuričin. 76. minut: Posle kornera za Vojvodinu, Lazarević je šutirao sa oko 23-24 metra, ali je lopta otišla pored stative. 79. minut: Izvršena je i treća izmena u timu OFK Bačke: izašao je Uglješa Radinović, a ušao Lazar Kojić. 85. minut: Izvršena je treća izmena i u timu Vojvodine: izašao je Damjan Gojkov, a ušao Darko Bjedov.

89. minut: Zbog prigovora sudiji na to što je dosudio korner za Vojvodinu, žuti karton u ekipi OFK Bačke dobio je Milan Makarić. 91. minut: Makarić je šutirao sa oko 18 metara iskosa, ali je Rockov uhvatio loptu. 92. minut: Ilić je šutirao sa oko 23-24 metra, ali je lopta otišla daleko van okvira gola. 93. minut: Zbog odugovlačenja prilikom izvođenja slobodnog udarca sa polovine terena, žuti karton u ekipi OFK Bačke dobio je Miroslav Bjeloš.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

OFK Bačka: Zogović – Ilić, Bjeloš, Makarić, Mićić – Grabež, Spremo, Đorić, Radinović – Kostić, Čeković.

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Graovac, Saničanin, Antić – Zlomislić, Milojević – Gojkov, Arsić, Nešković – Gajić.