Barselona vladar Barselone

Fudbaleri Barselone bili su ubjedljivi na gostovanju u 15. kolu španske Primere pošto su savladali Espanjol u gradskom derbiju rezultatom 4:0.

Mesi je briljirao na večerašnjem susretu, a sve je počelo u 17. minutu kad je postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Devet minuta kasnije je nakon sjajnog niza driblinga asistirao Osmanu Dembeleu koji je na fantastičan način savladao nemoćnog Lopeza.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan gol, a on je djelo Luisa Suareza koji je rutinski završio akciju svoje ekipe u 45. minutu meča nakon dodavanja Dembelea.

Veoma raspoloženi Mesi ponovo je pokazao zašto je jedan od najboljih izvođača slobodnih udaraca u ovom trenutku. Postavio je Argentinac loptu na nešto manje od 30 metara od gola po lijevoj strani i ponovo savladao golmana Espanjola u 65. minutu meča.

Uspeli su i domaćini da postignu gol u 72. minutu kada je strijelac bio Oskar Duarte, ali njegov pogodak je poništen zbog ofsajda.