Košarkašice Zvezde po 30. put šampionke države

Košarkašice „Crvene zvezde“ pobjedom nad „Partizanom“ od 75:45 (15:15, 16:1, 24:19, 20:10)  odbranile su titulu prvaka Srbije i tako došle do 30. trofeja namjenjenom šampionu države.

U hali „Ranko Žeravica“ domaći „Partizan“ je bolje krenuo, imao je i +6, a pred kraj prve četrtine je vodio sa 15:10. Tada Nevena Naumčev, Ivana Katanić  i Snežana Bogićević prave seriju 21:1 i na poluvrijeme odlaze sa prednošću 31:16. Ekipa „Partizana“ je postigla samo jedan poen u drugoj četvrtini, što je tim Dragana Vukovića maksimalno iskoristio.  U nastavku su Stjepanović i Đorđević održavale stečenu prednost i pred zadnjih deset minuta rezultat je glasio 55:35 za „Crvenu zvezdu“. Kasnije je razlika samo rasla i „crveno bijele“ su lagano privele meč kraju.

Najefikasnija na meču bila je Stjepanović sa  18 poena, Ivana Katanić je imala 14, a kod protivnika Klosen je postigla 16 poena.  Podsjetimo da su u prvom meču slavile košarkašice „Partizana“ sa 80:73, a zatim su „crveno bijele“ trijumfovale u naredna dva duela sa 85:59 i 65:54.