Zvezda bolja od Igokee

Košarkaši „Crvene zvezde“ savladali su u dvorani „Aleksandar Nikolić“ ekipu „Igokee“ sa 85:80 u 10. kolu ABA lige.

Tim Dušana Alimpijevića očajno je startova sa šutem za tri poena i tek iz osmog pokušaja su pogodili.  Do prve veće prednosti domaći dolaze sredinom druge četvrtine kada vode sa 33:24, a na poluvremenu je bilo 48:38. Gosti su dobro igrali u trećem periodu, smanjivali su prednost i prišli na -3. Ipak „crveno bijeli“ ponovo stvaraju sigurnu prednost i lagano privode meč kraju.

Najefikasniji na meču bio je Rikić sa 23 poena, Li je postigao 13, Ljubičić 12, a Radivojević, Milošević i Šibalić po deset. Na drugoj strani Ročesti je postigao 20 poena, Dangubić je imao 12, Lesor jedan manje, a Feldin deset. „Crvena zvezda“ sada ima skor od osam pobjeda i dva poraza, a „Igokea“ četiri pobjede i šest poraza.