Kovačević skinuo paučinu

Prelepim pogotkom Stevana Kovačevića iz slobodnog udarca u 84. minutu, Radnički 1923 je došao do sva tri boda u današnjem susretu sa Bežanijom na „Čika Dači“ – 1:0 (0.0). Kragujevčani su ovom pobedom napravili skok na tabeli, pretekavši do ovog kola šestoplasirani Metalac iz Gornjeg Milanovca.

I drugi ovosezonski okršaj Radničkog i Bežanije završen je minimalnim trijumfom kragujevačkog tima. Za razliku od prve utakmice u kojoj je „lavovima“ presudio Mile Vujasin, ovoga puta je čovek odluke bio Stevan Kovačević, koji je efektnim pogotkom iz slobodnog udarca doneo svom timu vredne bodove.

Upravo je Kovačević bio igrač koji je uputio prvi udarac ka golu Bežanije u 5. minutu, međutim bio je prilično neprecizan. Potom je u par navrata pripretio i Jovan Lukić, da bi najbolju priliku u prvom delu igre propustio Stevan Kovačević u 25. minutu, kome je malo falilo da sa pola terena lobuje golmana Bežanije Krunića.

Do kraja prvog poluvremena vredi pomenuti i dobar udarac Tomislava Todorovića sa distance koji je završio tik pored stative, kao i novi pokušaj Stevana Kovačevića, ovoga puta sa ivice šesnaesterca, ponovo bez željenog efekta.

Nespretna reakcija golmana Radničkog Lazara Raičevića mogla je skupo da košta Kragujevčane na startu drugog dela susreta, međutim sve se završilo srećno po domaći tim.

Prvu dobru priliku za Radnički u drugom poluvremenu imao je Tomislav Todorović, čiji je udarac sa nekih 12-13 metara završio van okvira gola.

Samo par trenutaka kasnije, u 63. minutu, domaćin je propustio šansu koja spada u kategoriju stopostotnih. Akciju po levoj strani započeo je Tomislav Todorović, zatim je Vujasin šutirao sa nekih pet metara iskosa sa leve strane, a Ognjen Ilić propustio da loptu samo skrene u nebranjenu mrežu.

Potom je još jednom pokušao Tomislav Todorović, a nakon njega i Stevan Kovačević, koji u situaciji „jedan na jedan“ nije uspeo da nadmudri golmana Bežanije Krunića.

I kada se činilo da će Kragujevčani platiti ceh zbog silnih propuštenih šansi, Stefan Filipović je u 84. minutu grubo faulirao Tomislava Todorović na nekih dvadesetak metara od gola svog tima. Bila je to lepa pozicija za dobrog izvođača slobodnih udaraca poput Stevana Kovačevića, koji je majstorski felširao loptu preko živog zida, tako da je ona završila u gornjem levom uglu pored nemoćnog Krunića za erupciju oduševljenja na „Čika Dači“ i desetu pobedu kragujevačkog prvoligaša u tekućoj sezoni.

RADNIČKI 1923 – BEŽANIJA  1:0 (0:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Sudija: Dušan Miladinović (Niš)
Pomoćnici: Miloje Milićević i Miloš Milićević (Aleksandrovac)
Strelac: Kovačević, u 84. minutu
Žuti kartoni: Petrović, Kovačević (Radnički 1923), Jeremić, Mijailović, Stojanović, Radovanović, Filipović (Bežanija)

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, A. Todorović, Petrović, M. Ilić, Aleksijević, Kovačević (od 87. Arsenijević), Lukić, T. Todorović (od 89. Lalić), Vujasin, O. Ilić (od 74. Maksimović).

BEŽANIJA: Krunić, Mijailović, U. Stojanović, Nedeljković, Filipović, Radočaj (od 89. Dacić), Radovanović (od 81. Despotović), Desančić, Jeremić, Bogdanovski (od 69. Simić), M. Stojanović.

Nakon dvadeset odigranih kola fudbaleri Radničkog 1923 zauzimaju šestu poziciju na tabeli sa 33 osvojena boda.

U narednom kolu ekipu trenera Dejana Nikolića očekuje gostovanje ekipi Budućnosti u Dobanovcima.