Hladan tuš – Triglav slavio u Pioniru

Hokejaši Crvene zvezde doživeli su poraz od ekipe Triglava. Iako su mnogi verovali da će nakon prve trećine Zvezda glatko stići do pobede, desio se nagli pad u drugoj i posebno trećoj trećini, pa su gosti otišli kući sa tri osvojena boda i zasluženom pobedom.

SKHL Crvena zvezda – HK Triglav 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)

Dinamična prva trećina sa dosta klizanja mogla je večeras da zadovolji publiku koja je došla da da podršku našim hokejašima. Triglav nije došao da se brani, a Zvezda je htela da nastavi pobednički niz. Već pred sam kraj 5. minuta susreta Dušan Janković šalje pak u merežu gostiju za 1:0. Asistirali su mu Daniel Mihal i Srđan Ristić.

Nastavilo se sa odličnom igrom na obe strane, ali se na sledeći gol čekalo nekih 10-al minuta. Tačnije u 11. minuti susreta Rus Bogdan Gaidaš, asistencija Vjačeslav Čegrintsev – Marko Brkušanin, uspeva da savlada golmana gostiju, Uroša Plavca, za vodstvo Zvezde od 2:0.

Nastavili su i Zvezda i Triglav u istom ritmu u drugoj trećini. Zaista se vodila bespoštedna borba, a triglav je u 30. minuti uspeo da savlada Arsenija Rankovića i tako smanji rezultat na 2:1. Strelac ovog pogotka bio je Nace Vilfan. Posle toga Zvezda je opsedala gol Triglava i u dva navrata nije uspela da iskoristi igrača više. Triglav je takođe pretio ali Zvezdina odbrana na čelu sa golmanom Rankovićem nije dopustila da gosti dođu do izjednačenja.

Poslednja trećina počinje Zvezdinim napadima na gol Triglava, ali crveno-beli ne koriste igrača više. Pokazalo se da su te propuštene prilike sa igračem više morale da dođu na naplatu i Triglav je u 53. minuti uspeo da izjednači na 2:2, iako su crveno-beli imali nadmoć u većem delu ove trećine. Strelac za goste je bio Urban Ban. I onda Triglav u potpunosti preokreće susret. Nakon isključenja Marka Brkušanina, Triglav dolazi do vodstva od 2:3golom Jana Lampiča (55. minut). Crveno-beli su pokušali sve ne bi li došli do izjednačenja. U poslednjem napadu trener Jovica Rus povukao je sa gola Arsenija Rankovića, ali to nije pomoglo našim hokejašima. Igrači Triglava ukrali su pak i golom Mihaela Potočnika slavili rezultatom 2:4.

Crvena zvezda je nastupila u sastavu: Mitić, Ranković, Ajduković, Anić, Brkušanin (1 asis.), Čegrintsev (1 asis.), Daniel (1 asis.), Dziov, Gaidaš 1, Janković 1, Kulešov, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Ristić (1 asis.), Sabadoš, Španjević, Vukićević, Cvik. Trener: Jovica Rus

Izvor: czbgtv.com