Crvena Zvezda nerešno sa Obilićem!

Rukometaši Crvene Zvezde u okviru 8.kola Superlige remizirali su sa Obilićem u hali USC „Voždovac“ na Banjici, 31:31.

Crvena zvezda je imala vođstvo od prvog do poslednjeg minuta kada je domaći tim stigao do izjednačenja, a Zvezda izgubila pobedu. Crveno-beli su bili oslabljeni neigranjem Davora Lakovića i Ivana Rajičevića, što se u presudnim momentima osetilo.

Počelo je brzom serijom crveno-belih od 4:0, što je bila i osnova za prednost tokom celog toka meča. Izabranici Nenada Peruničića su uglavnom imali četiri gola prednosti, a maksimalna razlika iznosila je +5. Do kraja poluvremena Obilić je uspeo samo da se približi na dva gola zaostatka (8:10) u 19.minutu, ali je Zvezda odmah uzvratila preko Ljubojevića i Stošljevića. Petar Bugarinović je postavio 12:16 nakon prvih 30 minuta.

I u nastavku je Zvezda imala sigurnu prednost, Obilić je preko Ivoševića došao do 22:23 u 47.minutu, odmah su crveno-beli odbili nalet golovima sa krilnih pozicija, precizni su bili Pešić i Jokić. Zvezda je sve do isteka 58.minuta imala tri gola prednosti, i niko nije naslućivao pad u igri koji će prouzrokovati bilo koji ishod a da nije pobeda crveno-belih. Obilić je preko Rastka Aničića, uz jedan gol Mirića, stigao do izjednačenja u poslednjem minutu. Zvezda je bila zbunjena takvim redosledom dešavanja da nije uspela da organizuje poslednji napad na utakmici.

Nisu uspeli crveno-beli da uđu u pobednički ritam pred utakmicu sa Novim Pazarom narednog vikenda u „Šumicama“, i ponovo su ispustili veliku prednost i vrednu pobedu, kojom bi se priključili gornjem delu tabele.

Petar Bugarinović je bio najefikasniji sa 8 golova, po četiri su postigli Đorđijević i Jokić.

Utakmicu 9.kola Crvena zvezda – Novi Pazar prenosiće direktno RTS.

Obilić – Crvena zvezda 31:31 (12:16)

Beograd, USC „Voždovac“. Gledalaca: 150. Sudije: Đorđe Jevtić i Miloš Jevtić (Lazarevac). Isključenja: Obilić 2, Crvena zvezda 12 minuta. Crveni kartoni: Podraščić (Obilić). Peterci: Obilić 9 (6), Crvena zvezda 3 (3).

OBILIĆ: Radović, Podraščić, Ćorović 5, Vokši 8, Aničić 8, Jestrović 1, Dražić, Miljaković, Mirić 1, Pavić 5, Stojić, Teodorović 1, Mandić, Đorđević, Ivošević 2, Bećirović. Trener: Daniel Petković

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 2, Horvat, Lazić, Nikolić 3, Tufegdžić, LJubojević 2, LJubenović, Bugarinović 8, Panić, Hercegovac 3, Dimić 2, Popović, Đorđijević 4, Stošljević 3, Jokić 4. Trener: Nenad Peruničić