Crno-beli slavili protiv Sloge u Požegi!

Rukometaši Partizana zabeležili su četvrti uzastopni trijumf u Super rukometnoj ligi Srbije pošto su u Požegi savladali Slogu rezultatom 34:26 (15:9). Trener Bojan Butulija pružio je priliku kompletnoj postavi da se pokaže na terenu, a crno-beli momci su to iskoristili na najbolji mogući način – svi do jednog su se upisali u listu strelaca.

Odlična serija gostujućeg tima na samom startu utakmice – Stevanović i Banduka su naizmenično rešetali mrežu rivala za vođstvo 5:1, a nadovezali su se Radovanović, Minić, Pižurica i Šotić. Samo je kapiten Stevanović već posle prvih 30 minuta na svom kontu imao šest pogodaka.

Tamo gde su stali gostujući golgeteri iz prvog, nastavili su Grubić, Erić, Padežanin, Mikić, Jovanović i Mićić u drugom poluvremenu. Iz Butulijinog sastava samo se golmani Trnavac i Ilić nisu upisali u strelce, ali su svojim bravurama među stativama garantovali stabilnost u odbrani i davali vetar u leđa napadu.

Crno-beli su sa terena ispraćeni uz povike sa tribina “Šampioni, šampioni”. Tokom celog meča orile su se pesme posvećene Partizanu, a to je samo dodatno motivisalo igrače na putu do novog trijumfa.

U narednom kolu Partizan dočekuje ekipu Šamota 65, a taj meč je na programu u sredu 14. novembra od 17.30.

RK SLOGA – RK PARTIZAN 26:34 (9:15)

RK SLOGA: Jovanović 6, Marinković, Pavić 5, Stevanović 5, Filipović, Pavlović 2, Marjanović 3, Živanović, Gavrilović 4, Aćimović, Davidović, Veljović 1, Jezdimirović, Mićović, Potparić, Dimitrijević.

RK PARTIZAN: Erić 1, Banduka 4, Grubić 3, Radovanović 4, Padežanin 1, Minić 1, Mikić 3, Ilić (8 odbrana), Pižurica 2, Trnavac (11 odbrana), Jovanović 2, Stevanović 6, Mićić 1, Šotić 6.

TABELA: Dinamo 14, Metaloplastika 13, Novi Pazar 10, PARTIZAN 9…